RS/KY
A.net/KY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Assumption High School Track & Field and Cross Country - Louisville, Kentucky
you RUN the place
2170 Tyler Ln, Louisville, Kentucky, 40205, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2009 - (1 articles)
2010 - (6 articles)
2011 - (4 articles)
2012 - (10 articles)
2013 - (11 articles)
2014 - (7 articles)
2015 - (2 articles)
Featured
0
Misc News
4
All
4
2011 Results - Great American XC Festival
Oct 1st 2011, 8:37pm
2011 Results - Kentucky Dream Mile
May 14th 2011, 2:47pm
2011 Results - Male Invitational
Apr 17th 2011, 3:32am
2011 Results - Taco Bell Classic
Apr 10th 2011, 5:38am
Search
2011 Results - Taco Bell Classic
Published by
Shane
Apr 10th 2011, 5:38am
Comments
Taco Bell Classic
- Apr 8, 2011
Columbia, SC, US
« Filter Results by Team: »
A.C. Reynolds
Aiken
Airport
Amityville Memorial
Archbishop Carroll
Ashbrook
Asheville
Assumption
Atlee
B.L. Smith
Batesburg-Leesville
Battery Creek
Beaufort
Berry Academy
Bluffton
Blythewood
Brookwood
Butler
Camden
Campbell
Carolina Forest
Chamblee
Chapin
Clayton
Clover
Collins Hill
Crest
Cross
D W Daniel
Douglas Byrd
Dreher
Dutch Fork
E C Glass
Eagle's Landing
East Forsyth
Eau Claire
Elizabeth Seton
Evans
Fayetteville Academy
Flowery Branch
Forestview
Fort Mill
Franklin
Gaffney
Goose Creek
Grayson
Greenbrier
Greenwood
Greer
Harding University
Harrison
Hibriten
Hillcrest
Hillgrove (Cobb)
Hilton Head Prep
Holy Innocen
Hoover
Hopewell
Hough High School
Hunter College
Independence
Indian Land
Irmo
Jack Britt
James Island
Jay M. Robinson
JL Mann
John Carroll
Kingstree
Lake Marion
Lakeside Evans
Landrum
Lassiter
Laurens
Lexington
Liberty
Lower Richland
Luella
Mallard Creek
Marist
Mauldin
Mays
McEachern
Menchville
Mid-Carolina
Monsignor Bonner
Morrow
New Fairfield
Newton County
Ninety-Six
North Central
North Lincoln
Northwestern
Oakton
Orangeburg-Wilkinson
Parkview
Pearl River
Pendleton
Redan
Richland Northeast
Ridge View
Riverside
Roswell
Salisbury
Seneca
South Aiken
South Meckle
South Pointe
Southwest Dekalb
Spartanburg
Spring Valley
St Xavier
Stratford
Summerville
T C Roberson
The Bolles
Trident Academy
Tuscola
Union Grove
Vance
Wade Hampton - Greenville
Walton
Wando
Watauga
Wekiva
West Florence
West Oak
White Knoll
Whitewater
Woodland (Stockbridge)
Wren
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
110h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3200m
|
100h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Discus
|
HJ
|
LJ
|
PV
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Kee, Kendall
12
Crest
10.76
nwi
2
2
Campbell-Provo, Traih
12
Dutch Fork
10.84
nwi
2
3
Jules, Brent
12
Hunter College
10.93
nwi
2
4
Winfrey, Eric
12
Douglas Byrd
10.95
nwi
1
5
Horn, Michael
12
Blythewood
10.99
nwi
1
6
Parks, Nicholas
12
Hillgrove (Cobb)
10.99
nwi
2
7
Logan, Tyler
12
Landrum
11.03
nwi
2
8
Curry-Felix, Chavarius
11
Richland Northea
11.04
nwi
2
9
Neely, Darius
12
Hopewell
11.05
nwi
1
10
McSwain II, Harvey
11
Crest
11.07
nwi
1
11
Isola, Josh
12
Collins Hill
11.08
nwi
1
12
Hendricks, Jeff
12
Mallard Creek
11.11
nwi
2
13
Taylor, Zack
10
Northwestern
11.12
nwi
2
14
Harden, Jeremy
10
Greenbrier
11.20
nwi
1
15
Shelton, Ben
12
North Lincoln
11.23
nwi
1
16
Waring, Kenny
8
Wando
11.36
nwi
1
Mens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Kee, Kendall
12
Crest
10.79
+1.4
15
2
Campbell-Provo, Traih
12
Dutch Fork
10.92
+0.6
12
3
Jules, Brent
12
Hunter College
11.00
+0.9
3
4
Curry-Felix, Chavarius
11
Richland Northea
11.02
+0.4
10
5
Parks, Nicholas
12
Hillgrove (Cobb)
11.04
+1.4
15
6
Hendricks, Jeff
12
Mallard Creek
11.07
+0.9
3
7
Logan, Tyler
12
Landrum
11.08
+0.7
9
8
Neely, Darius
12
Hopewell
11.09
+1.4
15
8
Taylor, Zack
10
Northwestern
11.09
+0.0
1
10
Shelton, Ben
12
North Lincoln
11.11
nwi
13
11
Isola, Josh
12
Collins Hill
11.12
nwi
8
11
Horn, Michael
12
Blythewood
11.12
nwi
2
11
Winfrey, Eric
12
Douglas Byrd
11.12
nwi
2
14
McSwain II, Harvey
11
Crest
11.14
+0.0
11
15
Waring, Kenny
8
Wando
11.20
+1.4
15
15
Harden, Jeremy
10
Greenbrier
11.20
+0.5
7
17
Boyd, Chris
11
B.L. Smith
11.23
nwi
6
17
Ray, Jamil
12
Vance
11.23
nwi
2
17
Morris, Jamar
12
Grayson
11.23
+0.0
1
20
Jenkins, Shaquille
12
Northwestern
11.24
nwi
2
21
Childress, Trey
11
Clover
11.26
nwi
14
22
Pace, Gerald
12
Walton
11.27
+0.7
9
22
Scharf, Harrison
11
E C Glass
11.27
+0.5
7
24
BOWENS, TOREY
11
Mays
11.28
+0.0
1
25
Harris, Dominique
11
Stratford
11.30
+1.7
4
25
Goodwin, D'Andre
12
Grayson
11.30
+1.7
4
25
Burke, Maximillian
11
Hough High Schoo
11.30
+0.0
1
28
Thomas, Shawn
11
North Central
11.32
+0.0
5
28
Smith, Diavonte
12
Redan
11.32
nwi
8
30
Bacon, Jaylen
09
Lower Richland
11.35
nwi
6
30
Jenkins, Desmond
12
Bluffton
11.35
+0.4
10
32
Barber, Akiem
Spring Valley
11.36
+0.0
5
33
Scott, Dawan
12
Irmo
11.37
nwi
6
33
jeter, Jarad
12
Greenwood
11.37
+0.6
12
35
Brannon, Victor
11
McEachern
11.38
+0.4
10
35
Cohen, D'Vonte'
11
Beaufort
11.38
nwi
6
37
McCoy, Kevin
11
Mays
11.40
+0.4
10
37
Reid, Deion
10
Redan
11.40
+0.7
9
39
Jackson, Xavier
11
McEachern
11.42
nwi
2
39
Ross, Tyler
12
Monsignor Bonner
11.42
+0.4
10
39
Wages, Keith
12
Spring Valley
11.42
nwi
8
42
Brown, Ian
12
Amityville Memor
11.43
+0.0
1
42
Wright, Antwon
12
Wando
11.43
nwi
13
44
Terry, Mario
11
Collins Hill
11.44
+0.5
7
45
Addison, Vernon
10
Richland Northea
11.45
nwi
14
46
Jones, Eric
12
Irmo
11.46
+0.0
5
46
Revell II, Milton
11
The Bolles
11.46
+0.9
3
48
Bukholts, Corey
12
Morrow
11.47
+0.9
3
48
Byrd, Simeon
10
Spartanburg
11.47
nwi
14
48
Bolus, Justin
11
James Island
11.47
nwi
8
51
Donigan, Patrick
11
E C Glass
11.48
+0.7
9
51
James, Jonathan
11
The Bolles
11.48
+0.7
9
53
Thompson, Kadrick
11
Spring Valley
11.52
+0.9
3
54
Foust, Omar
10
B.L. Smith
11.53
+0.9
3
55
Williams, Anthony
12
Spartanburg
11.56
+0.0
11
56
Coleman, Latwan
11
Blythewood
11.58
+0.0
11
56
Lafoe, Josh
10
Fort Mill
11.58
nwi
13
58
Haines, Jusufu
11
Harding Universi
11.59
+0.9
3
59
Sims, Evin
10
Greenwood
11.60
+0.0
1
60
Dean, Gabe
11
Hoover
11.61
nwi
2
60
Scott, Jerry
11
Bluffton
11.61
+1.4
15
62
Rose, Mike
12
Hillcrest
11.65
+0.6
12
62
Neal, Micheal
12
Vance
11.65
nwi
13
64
Brewer, Dominique
12
Butler
11.66
+0.0
1
64
Reid, Josh
10
West Oak
11.66
+0.0
11
66
Jenkins, Marcus
09
T C Roberson
11.68
+0.0
11
66
Bunton, Chris
12
St Xavier
11.68
+0.0
1
66
Jones, Malik
09
Monsignor Bonner
11.68
+0.6
12
69
Burns, Chasten
12
Indian Land
11.71
+1.4
15
69
Brown, Joel
11
North Lincoln
11.71
nwi
13
71
Blake, Matthew
10
Ridge View
11.74
+0.9
3
72
Michaelis, Stephen
12
Oakton
11.77
+1.7
4
73
Johnson, Malek
09
Greer
11.79
+1.7
4
74
Gore, Mo
12
Watauga
11.84
+0.5
7
75
Johnson, Raekwon
09
Hillcrest
11.85
nwi
6
76
Chambers, Kyle
11
Watauga
11.89
+0.0
5
77
Mayela, Prince
11
West Oak
11.91
+0.6
12
78
Clark, Brandon
12
Hoover
11.95
nwi
6
79
Hegedus, Charlie
11
Lassiter
11.97
nwi
13
80
Pauling, Jalen
12
Chapin
11.98
nwi
13
80
Loggins, Kevin
11
Lassiter
11.98
+0.4
10
82
Hill, Tyjuan
12
Hopewell
12.00
+0.7
9
83
Brown, Quiante
11
Asheville
12.01
+0.0
5
84
Sombo, Raul
11
Butler
12.03
+0.6
12
85
Collins, AJ
11
Walton
12.05
nwi
2
86
Williams, Ricky
11
James Island
12.14
nwi
6
87
Caldwell, Deandre
10
Ridge View
12.15
nwi
2
88
Green, Devante'
11
Beaufort
12.30
+0.6
12
89
James, Marcus
12
Battery Creek
12.36
+1.7
4
90
Johnson, Terrell
10
South Aiken
12.43
+0.5
7
91
Nunez, Stiven
10
Amityville Memor
12.46
+0.4
10
92
Brohm, Luke
12
St Xavier
12.50
nwi
8
93
Lucas, Ryan
10
Oakton
12.64
+0.7
9
--
Johnson, Kyle
09
Hunter College
12.71
+0.5
7
94
Foster, Eugene
12
Asheville
13.63
+0.5
7
--
Smalls, Craig
12
Kingstree
NT
+0.0
5
--
Merchant, Jenoy
Hunter College
NT
+0.7
9
--
Adams, Ricky
12
Batesburg-Leesvi
NT
+1.7
4
--
Johnson, Jayquell
12
Lake Marion
NT
nwi
8
--
Hopper, Germone
11
Berry Academy
NT
nwi
8
--
Burris, DeEdward
12
Gaffney
NT
+0.0
5
--
Thompson, Tiko
11
JL Mann
NT
+0.0
11
--
Jones, Marquis
11
Eau Claire
NT
+0.0
5
--
Jackson, Marquise
10
Gaffney
NT
+1.7
4
--
Wannamaker, Devin
12
Lower Richland
NT
+0.5
7
--
Johnston, Ne'Juan
09
Harding Universi
NT
+0.0
11
--
Thompson, Devonnte
12
Orangeburg-Wilki
NT
nwi
14
--
Alomar, Gilberto
12
Chapin
NT
+1.4
15
--
Joy, Daquan
09
Brookwood
NT
+0.0
11
--
Cullen, Ian
11
Dutch Fork
NT
nwi
14
--
Cunningham, Marquis
12
South Pointe
NT
nwi
14
--
Mayes, Aaron
12
Lake Marion
NT
+0.4
10
--
Jadeveon, Clowney
12
South Pointe
NT
nwi
8
--
Lipane, Josh
11
Pearl River
NT
+1.7
4
--
Dowie, Alex
12
Pearl River
NT
nwi
14
--
Linnen, Carlton
12
Battery Creek
NT
nwi
6
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bynum, Anthony
12
Hopewell
21.50
-0.3
2
2
Reese, Alexander
11
Lassiter
21.77
-1.3
1
3
Simpson, Ladarius
12
Laurens
21.90
-0.3
2
4
Hudson, Camron
11
Berry Academy
22.04
-0.3
2
5
McSwain II, Harvey
11
Crest
22.08
-0.3
2
6
Sanders, Brandon
11
Dreher
22.12
-0.3
2
7
Evans, Ayrian
11
Morrow
22.14
-0.3
2
8
Ray, Jamil
12
Vance
22.17
-0.3
2
9
Campbell-Provo, Traih
12
Dutch Fork
22.24
-1.3
1
10
Boyd, Chris
11
B.L. Smith
22.39
-1.3
1
11
Jordan, Andre
12
Hunter College
22.48
-1.3
1
12
Horn, Michael
12
Blythewood
22.58
-1.3
1
13
Scharf, Harrison
11
E C Glass
22.72
-1.3
1
14
Logan, Tyler
12
Landrum
23.95
-1.3
1
--
Kee, Kendall
12
Crest
NT
-0.3
2
--
Smalls, Akeem
11
Beaufort
NT
-1.3
1
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Bynum, Anthony
12
Hopewell
21.41
+1.9
11
2
Kee, Kendall
12
Crest
21.80w
+2.2
13
3
Simpson, Ladarius
12
Laurens
21.83
+0.0
2
4
Ray, Jamil
12
Vance
21.96w
+3.0
8
5
Sanders, Brandon
11
Dreher
22.02
+1.5
5
5
Evans, Ayrian
11
Morrow
22.02w
+3.0
8
7
McSwain II, Harvey
11
Crest
22.04
+2.0
10
8
Hudson, Camron
11
Berry Academy
22.07w
+2.3
4
9
Jordan, Andre
12
Hunter College
22.08w
+2.5
7
10
Campbell-Provo, Traih
12
Dutch Fork
22.20
+0.3
6
10
Reese, Alexander
11
Lassiter
22.20
+2.0
1
12
Horn, Michael
12
Blythewood
22.22
+2.0
10
12
Boyd, Chris
11
B.L. Smith
22.22
+1.1
9
14
Logan, Tyler
12
Landrum
22.23
+1.1
9
15
Scharf, Harrison
11
E C Glass
22.24
+0.0
2
16
Smalls, Akeem
11
Beaufort
22.30w
+2.3
4
17
Curry-Felix, Chavarius
11
Richland Northea
22.37
+1.8
12
18
Parks, Nicholas
12
Hillgrove (Cobb)
22.50
+1.1
9
19
Hendricks, Jeff
12
Mallard Creek
22.52w
+2.1
14
20
Etta-tawo, Amba
11
McEachern
22.53
+1.5
5
21
Pace, Gerald
12
Walton
22.61
+1.5
5
22
Wiggins, Chris
10
Collins Hill
22.65
+2.0
1
23
Shelton, Ben
12
North Lincoln
22.73
+1.8
12
24
Cribbs, Nigel
11
Hoover
22.76w
+2.1
14
25
Smith, Diavonte
12
Redan
22.77
+1.3
3
26
Scott, Dawan
12
Irmo
22.82w
+2.2
13
27
BOWENS, TOREY
11
Mays
22.84w
+2.5
7
28
Burden, Cymeon
09
Indian Land
22.86w
+2.1
14
28
Harris, Dominique
11
Stratford
22.86
+2.0
10
28
Rose, Mike
12
Hillcrest
22.86
+1.9
11
28
Dean, Gabe
11
Hoover
22.86
+0.0
2
32
Barber, Akiem
Spring Valley
22.89
+1.5
5
32
Lordman, Kris
10
Asheville
22.89w
+2.2
13
34
Waring, Kenny
8
Wando
22.90w
+3.0
8
35
Joy, Daquan
09
Brookwood
22.91
+0.0
2
36
Talley, Donivon
11
North Lincoln
22.92
+2.0
1
36
Betton, Michael
12
Hunter College
22.92w
+3.0
8
38
Davenport, Roderick
12
Orangeburg-Wilki
22.94
+1.5
5
39
Howard, Desmond
10
Beaufort
22.97w
+2.2
13
40
Jones, Marquis
11
Eau Claire
22.98
+1.9
11
41
Thomas, Kevin
12
Orangeburg-Wilki
23.00
+1.9
11
42
Ross, Tyler
12
Monsignor Bonner
23.02w
+2.5
7
43
Wilson, Makili
12
Spring Valley
23.06
+1.3
3
44
Wright, Antwon
12
Wando
23.10w
+2.1
14
45
Reid, Deion
10
Redan
23.11
+0.3
6
46
Reid, Josh
10
West Oak
23.12
+1.5
5
47
Smith, Alex
12
Ridge View
23.17
+0.3
6
47
McCoy, Kevin
11
Mays
23.17
+0.3
6
49
Gibson, Doug
12
Spring Valley
23.23
+1.1
9
50
Pannell, Xavier
10
E C Glass
23.25
+2.0
10
51
Lafoe, Josh
10
Fort Mill
23.26w
+2.5
7
52
Martin, Ronnie
12
Spartanburg
23.30w
+2.2
13
53
Jackson, Xavier
11
McEachern
23.34
+1.3
3
54
Bunton, Chris
12
St Xavier
23.40w
+3.0
8
55
Reese, Ricky
12
Richland Northea
23.43
+1.9
11
56
Haines, Jusufu
11
Harding Universi
23.46
+1.9
11
57
Williams, Clarence
10
North Central
23.47
+1.8
12
58
Blake, Eric
11
West Oak
23.52
+1.8
12
59
Hill, Tyjuan
12
Hopewell
23.55
+2.0
10
60
Davis, Duron
11
Spartanburg
23.56w
+2.5
7
61
Gore, Mo
12
Watauga
23.61w
+2.5
7
62
Ortado, Dante
11
B.L. Smith
23.63
+1.5
5
63
Hegedus, Charlie
11
Lassiter
23.71
+1.3
3
63
Jones, Eric
12
Irmo
23.71
+1.9
11
65
Pauling, Jalen
12
Chapin
23.75
+1.8
12
66
Jackson, Vincent
10
Amityville Memor
23.78
+0.3
6
67
Brown, Ian
12
Amityville Memor
23.88
+1.1
9
68
James, Marcus
12
Battery Creek
23.93
+2.0
1
69
Ciavarelli, Mike
12
Monsignor Bonner
23.95w
+3.0
8
70
Burns, Chasten
12
Indian Land
24.00w
+2.3
4
70
Johnston, Ne'Juan
09
Harding Universi
24.00w
+2.2
13
72
Kavanaugh, Trey
11
Watauga
24.13w
+2.1
14
72
Scott, DeVante
11
Lower Richland
24.13
+0.0
2
72
Thompson, Christopher
11
North Lincoln
24.13
+1.1
9
75
Folta, Nestor
10
Oakton
24.18
+1.3
3
76
Tharp, Branden
11
The Bolles
24.19
+0.0
2
77
Abdul-Malik, Muhammad
11
Bluffton
24.22
+2.0
10
78
Fludd, Shawn
12
Bluffton
24.31
+1.1
9
79
Davidson, TJ
12
Asheville
24.36w
+2.5
7
80
Sullivan, Zach
10
Walton
24.37
+2.0
1
81
Martin, Jeremy
12
St Xavier
24.55
+0.0
2
82
Watkins, Cliff
12
Collins Hill
24.60w
+3.0
8
--
Jones, Keith
09
Hunter College
24.67w
+2.1
14
83
Hopkins, Will
11
JL Mann
24.79w
+3.0
8
--
Oni, Semasa
09
Hunter College
24.93w
+2.2
13
84
Livingston, Matt
09
Oakton
25.13
+1.5
5
85
Lipane, Josh
11
Pearl River
25.29
+2.0
1
86
Unknown Athlete
11
Pearl River
25.39w
+2.3
4
--
Goldsmith, Daveon
12
Carolina Forest
NTw
+2.3
4
--
Mabie, John
11
Fort Mill
NT
+1.3
3
--
Brown, Tyrell
12
JL Mann
NTw
+2.5
7
--
Jackson, Marquise
10
Gaffney
NT
+0.0
2
--
Moore, Jordan
11
Union Grove
NT
+1.3
3
--
Lemmons, Brad
09
Dreher
NT
+0.3
6
--
Burris, DeEdward
12
Gaffney
NT
+2.0
1
--
Johnson, Josh
11
The Bolles
NT
+1.8
12
--
jeter, Jarad
12
Greenwood
NT
+1.1
9
--
Linnen, Carlton
12
Battery Creek
NT
+1.3
3
--
Wannamaker, Devin
12
Lower Richland
NT
+0.3
6
--
Webster, Kenneth
11
West Oak
NTw
+2.3
4
--
Norris, DaShaw
11
Aiken
NTw
+2.1
14
--
Syphertt, Eric
11
Dutch Fork
NTw
+2.3
4
--
Smalls, Craig
12
Kingstree
NT
+2.0
10
--
McMath, Lance
10
Lake Marion
NT
+2.0
10
--
Williams, TraVon
11
Ridge View
NTw
+2.3
4
--
Barrino, Courtney
12
Vance
NT
+0.3
6
--
Jenkins, Chris
11
Lake Marion
NT
+1.8
12
--
Johnson, Raekwon
09
Hillcrest
DQ
+2.0
1
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wanliss, O'Neal
12
Holy Innocen
47.78
10
2
Reese, Alexander
11
Lassiter
47.94
10
3
jeter, Jarad
12
Greenwood
48.78
7
4
Gibson, Bradley
10
Spring Valley
49.93
7
5
Johnson, Lamar
11
Vance
50.01
8
6
Williams, Jeremy
12
Wren
50.12
7
7
Smith, Alex
12
Ridge View
50.13
5
8
Parks, Nicholas
12
Hillgrove (Cobb)
50.17
9
9
Gray, Adolphus
11
Morrow
50.31
8
10
Pace, Gerald
12
Walton
50.34
9
11
Walker, Curtis
10
Lexington
50.52
6
12
Goldsmith, Daveon
12
Carolina Forest
50.54
7
13
FAMBRO, TORRION
12
Mays
50.56
7
14
Taylor, Zack
10
Northwestern
50.84
8
15
Gladden, Richard
12
West Oak
51.18
9
16
Jones, Marquis
11
Eau Claire
51.34
8
17
Williams, Tevin
11
Stratford
51.38
8
18
Cribbs, Nigel
11
Hoover
51.40
9
19
Diehlmann, Aerik
11
St Xavier
51.41
4
20
Silvestri, Corey
12
Hopewell
51.47
9
21
Parkins, Michael
09
North Lincoln
51.56
4
22
Thomas, Daquarian
11
Spartanburg
51.63
5
23
Edmonds, Marcus
10
Lower Richland
51.75
9
24
Brace, Charles
12
Butler
51.91
5
25
Felder, Sam
10
Orangeburg-Wilki
51.97
8
26
McKelvey, Dj
11
JL Mann
51.98
5
27
Wright, Rajon
10
McEachern
51.99
7
28
Smalls, Akeem
11
Beaufort
52.07
10
29
Blake, Eric
11
West Oak
52.10
6
30
Mingo, Byron
12
Dreher
52.13
6
31
Ciavarelli, Mike
12
Monsignor Bonner
52.14
10
32
Patterson, Bo
12
James Island
52.19
4
33
Bourque, David
12
Wando
52.20
5
34
Burke, Maximillian
11
Hough High Schoo
52.22
4
35
Hite, matthew
11
Chapin
52.28
4
36
Burden, Cymeon
09
Indian Land
52.29
3
37
Talley, Donivon
11
North Lincoln
52.54
9
38
Johnson, Josh
11
The Bolles
52.65
6
39
Pettis, Kelvin
10
Hillcrest
52.71
5
40
Mackey, Tray
12
South Pointe
52.76
5
41
Williams, Jonathan
11
Dutch Fork
52.77
6
42
Cook, Greg
10
Irmo
52.80
3
43
Mabie, John
11
Fort Mill
52.91
3
44
Lordman, Kris
10
Asheville
52.95
1
45
Jones, Tyler
11
T C Roberson
53.08
3
46
Jackson, Vincent
10
Amityville Memor
53.16
2
47
Unknown Athlete
11
Pearl River
53.18
5
48
Washington, Denzel
10
Richland Northea
53.35
3
49
Wall, Michael
12
Camden
53.65
2
50
Hubbard, Lydell
12
E C Glass
54.22
4
--
Ramsey, John
11
St Xavier
54.48
2
51
Watkins, Cliff
12
Collins Hill
54.55
6
52
Freeman, A'Derius
10
Laurens
54.79
3
53
Paige, Corey
12
Mallard Creek
55.02
2
54
Jones, Addicus
11
Spring Valley
55.29
3
55
Wood, Tae
09
Greer
55.56
2
56
Mermel, Scott
12
Watauga
55.63
2
57
Hampton, Chad
12
North Central
56.03
1
58
Reddick, EJ
11
Mauldin
56.19
2
59
Elliott, Quad
09
Fort Mill
56.31
1
60
Howard, Desmond
10
Beaufort
56.51
9
61
Eddy, Elvin
10
Harding Universi
57.14
2
62
Livingston, Javon
11
Battery Creek
58.01
6
--
Gamble, Cameron
11
McEachern
NT
8
--
Mobley-Hollie, Alex
12
West Oak
NT
7
--
Boswell, Demari
12
B.L. Smith
NT
10
--
Jordan, Andre
12
Hunter College
NT
10
--
Lewis, Adrian
12
Hunter College
NT
10
--
Selmon, Kenny
09
South Meckle
NT
3
--
Brown, Alex
09
Lake Marion
NT
1
--
Smalls, Craig
12
Kingstree
NT
6
--
Henton, Matthew
12
Oakton
NT
10
--
Duckett, Robert
12
Blythewood
NT
8
--
Cook, Dominique
09
Clover
NT
4
--
Rite, Ryan
11
Gaffney
NT
4
--
Sims, Jamar
11
Redan
DQ
7
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wanliss, O'Neal
12
Holy Innocen
1:54.77
1
2
Propst, Bryan
12
Hoover
1:56.44
1
3
Wearn, Jackson
12
Brookwood
1:57.24
1
4
Gordon, Nate
10
Spartanburg
1:57.59
1
5
McNamee, Michael
11
Oakton
1:57.90
1
6
Tate, Cameron
12
Vance
1:58.42
1
7
Smith, Kisean
11
Brookwood
1:58.53
1
8
Williams, Jeremy
12
Wren
1:58.65
1
9
Fitzpatrick, Thomas
12
Chapin
1:58.66
1
10
Dunford, Brandon
12
Hopewell
1:58.69
1
11
Summer, Adam
12
Mid-Carolina
1:58.75
1
12
Tucker, Derrick
12
Morrow
1:59.45
1
13
Dentamo, Getisso
12
Mallard Creek
1:59.47
1
14
Miller, Thomas
11
Newton County
1:59.48
1
15
Brewer, Michael
12
Hilton Head Prep
1:59.58
1
16
Freed, Bret
10
Spartanburg
2:00.00
1
17
Bruce, Aubree
12
Hilton Head Prep
2:00.17
1
18
Buffington, Corey
11
Laurens
2:01.00
1
19
Graves, Aaron
12
St Xavier
2:01.07
1
20
Petruncio, Greg
11
Oakton
2:01.13
1
21
Brace, Charles
12
Butler
2:01.55
1
22
Ruckel, Ethan
12
Wando
2:01.81
1
23
Wendt, Erik
10
Lexington
2:01.96
1
24
Sullivan, Brian
10
Walton
2:02.59
1
25
Gamble, Cameron
11
McEachern
2:02.62
1
26
Counsel, Quadree
12
Monsignor Bonner
2:02.71
1
27
Singleton, Glenn
12
Wando
2:02.79
1
28
Davidson, TJ
12
Asheville
2:02.84
1
29
Flores, Alex
11
Clover
2:02.97
1
30
Blum, Michael
12
St Xavier
2:03.00
1
31
Courtney, Jelani
11
Whitewater
2:03.69
1
32
Harris, Anthony
12
McEachern
2:04.08
1
33
Day, Jonathan
12
Chapin
2:04.14
1
34
Helton, Chase
11
Douglas Byrd
2:04.44
1
35
Goldsmith, Daveon
12
Carolina Forest
2:04.47
1
36
Harris, Matthew
11
The Bolles
2:04.63
1
37
Smalls, Demetrius
10
Bluffton
2:04.76
1
38
McLaughlin, Michael
12
Collins Hill
2:05.00
1
39
Snellgrove, Jordan
12
Spring Valley
2:05.15
1
40
Dugan, John
12
T C Roberson
2:05.33
1
41
Thibault, Brandyn
11
Lexington
2:05.79
1
42
McDaniels, Joe
12
The Bolles
2:06.11
1
43
Brackney, Bryan
10
Watauga
2:06.21
1
44
George, Caleb
12
Blythewood
2:06.49
1
45
Joyner, Keanan
12
Indian Land
2:06.89
1
46
Watson, Rashawn
12
Morrow
2:07.11
1
47
Bisch, Scott
10
Greenbrier
2:07.20
1
48
Clinton, Joseph
11
Pearl River
2:07.41
1
49
Furr, Tanner
10
South Aiken
2:07.43
1
50
Robinson, Jimmie
12
Beaufort
2:07.46
1
51
Smith, Jonathan
09
Richland Northea
2:07.49
1
52
Unknown Athlete
11
Pearl River
2:07.63
1
53
Desantis, Sean
11
Lassiter
2:07.67
1
54
MacDonald, Nicholas
11
Lakeside Evans
2:07.81
1
55
Baio, Anthony
12
North Lincoln
2:08.43
1
56
Stephenson, Tyrone
12
Irmo
2:08.56
1
57
Medlock, Geremy
12
Irmo
2:08.62
1
58
LaBelle, Noah
10
Mauldin
2:08.75
1
59
Ivey, William
12
Spring Valley
2:08.91
1
60
Gordon, River
10
T C Roberson
2:09.02
1
61
Waller, Jermayne
11
E C Glass
2:09.37
1
62
McCantless, Reid
11
Fort Mill
2:09.63
1
63
Reed, Parshaard
09
South Aiken
2:09.95
1
64
Lantz, Michael
09
Ridge View
2:10.01
1
65
Jinks, Forrest
11
Hoover
2:10.04
1
66
Church, Zachary
11
Independence
2:10.39
1
67
Mingo, Byron
12
Dreher
2:10.43
1
68
Oakes, Christopher
09
JL Mann
2:10.59
1
69
Killmeyer, Adam
12
Fort Mill
2:10.63
1
70
Hodge, Kirby
12
Luella
2:10.93
1
71
Darley, Michael
10
James Island
2:10.97
1
72
Stephens, Zach
09
Collins Hill
2:11.07
1
73
WHEELER, TERRENCE
10
Mays
2:11.50
1
74
Bradley, Bryson
10
Asheville
2:11.57
1
75
Scardo, Eric
10
JL Mann
2:11.74
1
76
Diludio, Anthony
10
Monsignor Bonner
2:11.80
1
77
Jenkins, Robert
12
North Lincoln
2:12.17
1
78
Snipes, Jamal
10
Hopewell
2:12.23
1
79
Stephens, Bryan
10
Ridge View
2:12.63
1
80
Sielaff, Jared
12
Butler
2:12.88
1
81
Humble, Ryan
11
Walton
2:12.93
1
82
Hill, Damon
12
Greer
2:13.02
1
83
Shuler, Matt
11
Stratford
2:13.59
1
84
Walterhouse, Steven
12
Stratford
2:13.70
1
85
Butt, David
12
Beaufort
2:13.86
1
86
Hohneke, Chance
09
Lakeside Evans
2:14.64
1
87
Church, Matthew
11
Independence
2:15.59
1
88
Tanner, Matthew
8
James Island
2:16.01
1
89
Zange, Mason
10
Evans
2:16.48
1
90
Parker, Forrest
11
Richland Northea
2:16.89
1
91
Schlepphorst, Daniel
11
Mauldin
2:17.53
1
92
McDuffie, Eric
12
Hunter College
2:18.05
1
93
Griffin, Donteveous
10
Blythewood
2:18.23
1
94
Hill, Andrew
09
Greer
2:18.32
1
95
Tate, Jeramiah
11
Lower Richland
2:18.62
1
96
Grooms, Travis
11
Lassiter
2:19.24
1
97
Castillo, Luis
09
Battery Creek
2:20.07
1
98
Fletcher, Cory
11
Hunter College
2:24.86
1
--
HoChoy, Taj
09
Hunter College
2:25.07
1
99
Cooper, Ra'Heem
09
Battery Creek
2:30.68
1
--
Englert, Jacob
12
Forestview
NT
1
--
JOHNSON, SHALAIRE
12
Mays
NT
1
--
Bradley, Michael
10
Dutch Fork
NT
1
--
Lockhart, Josh
12
Indian Land
NT
1
--
Dennehy, Ryan
11
Hough High Schoo
NT
1
--
Siliahid, Pisad
12
Lake Marion
NT
1
--
Sweat, Tevin
10
Lake Marion
NT
1
--
Edmonds, Marcus
10
Lower Richland
NT
1
--
vazquez, rodrigo
12
Vance
NT
1
--
Herring, George
12
Orangeburg-Wilki
NT
1
--
Pullen, Scott
12
Roswell
NT
1
--
Jenkins, Shaquille
12
Northwestern
NT
1
--
Hampton, Chad
12
North Central
NT
1
--
Ritter, Kabian
10
Orangeburg-Wilki
NT
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sims, Zack
12
Indian Land
4:21.89
1
2
Brennan, Sean
12
Brookwood
4:23.47
1
3
Carter, Austin
12
St Xavier
4:24.22
1
4
Giuliano, Michael
12
Brookwood
4:25.52
1
5
Ivey, William
12
Spring Valley
4:25.70
1
6
Spevacek, Steven
12
Parkview
4:26.85
1
7
Keitt, Joe
12
Ridge View
4:27.43
1
8
Propst, Bryan
12
Hoover
4:28.07
1
9
koerwitz, Braedon
12
Jay M. Robinson
4:28.33
1
10
Freed, Bret
10
Spartanburg
4:29.17
1
11
Miller, Thomas
11
Newton County
4:29.19
1
12
Rains, Cole
11
T C Roberson
4:29.27
1
13
Joyner, Keanan
12
Indian Land
4:31.54
1
14
Hakes, Roland
11
Dutch Fork
4:33.96
1
15
Johnson, Garrett
11
JL Mann
4:34.29
1
16
Washizaki, Nck
12
McEachern
4:34.37
1
17
Lantz, Michael
09
Ridge View
4:34.63
1
18
Vandenberg, Peter
10
Watauga
4:34.90
1
19
Barney, David
11
E C Glass
4:35.42
1
20
Larkin, Andrew
12
Oakton
4:35.99
1
21
Lorick, Heath
12
Chapin
4:36.95
1
22
Klassen, Alec
12
Parkview
4:37.44
1
23
Wilder, Chris
11
Greenbrier
4:38.28
1
24
Goodnough, Jake
Liberty
4:39.65
1
25
Roof, Andy
12
Irmo
4:40.49
1
26
Martin, Taylor
12
Collins Hill
4:40.61
1
27
White, Blake
11
Lexington
4:40.76
1
28
Jordan, Andrew
11
Irmo
4:41.23
1
29
Singh, Pratik
11
Oakton
4:41.58
1
30
Farmer, Kenan
09
Walton
4:41.70
1
31
Hensel, Zach
12
Carolina Forest
4:42.18
1
32
Baio, Anthony
12
North Lincoln
4:42.89
1
33
Wilson, Shane
12
Lakeside Evans
4:43.75
1
34
Ellis, Michael
11
Trident Academy
4:44.54
1
35
Dennehy, Ryan
11
Hough High Schoo
4:45.06
1
36
Owen, Keylan
12
Lexington
4:45.68
1
37
Unknown Athlete
11
Pearl River
4:46.05
1
38
Brown, Rhakeem
12
Battery Creek
4:46.06
1
39
Sherburne, Andrew
12
Aiken
4:46.92
1
40
Beavin, Zach
11
St Xavier
4:46.95
1
41
Abebe, Nathanael
11
Mallard Creek
4:47.59
1
42
Bisch, Scott
10
Greenbrier
4:47.64
1
43
Valencia, Preston
12
Luella
4:48.44
1
44
Hill, Andrew
09
Greer
4:48.48
1
45
MacDonald, Nicholas
11
Lakeside Evans
4:49.11
1
46
Bell, Isaiah
12
McEachern
4:49.19
1
47
Moore, Michael
12
Mauldin
4:49.30
1
48
Bradley, Michael
10
Dutch Fork
4:49.63
1
49
Aune, Timothy
12
Beaufort
4:50.09
1
50
James, Everhart
11
South Aiken
4:50.23
1
51
Marshall, Drew
11
Fort Mill
4:50.34
1
52
Barnes, Carson
12
Chapin
4:50.82
1
53
Fitzsimmons, Evan
12
T C Roberson
4:51.28
1
54
Chamness, Hunter
12
JL Mann
4:51.55
1
55
Lappas, Tommy
12
Pearl River
4:51.76
1
56
Keophane, Miles
11
Wando
4:53.35
1
57
Fort, Michael
11
Hoover
4:53.84
1
58
Helton, Chase
11
Douglas Byrd
4:53.98
1
59
WAYNE, RAYMOND
10
Battery Creek
4:54.39
1
60
Guillaume, Alex
10
Lassiter
4:54.52
1
61
Pack, Jervon
12
Morrow
4:54.58
1
62
Adams, Josh
10
Watauga
4:54.81
1
63
Garcia, Alex
12
Collins Hill
4:54.91
1
64
Slann, Jacob
8
D W Daniel
4:55.67
1
65
Leroy, Conner
11
Spartanburg
4:55.68
1
66
Case, Matthew
09
Fort Mill
4:56.88
1
67
Fein, Jiva
11
Evans
4:57.28
1
68
Muniz, Lucas
11
Walton
4:58.03
1
69
Highfill, Austin
09
Clover
4:58.11
1
70
Costa, Josh
8
The Bolles
4:59.01
1
71
Asante, Sango
11
Stratford
4:59.02
1
72
Hill, Damon
12
Greer
4:59.06
1
73
Hodge, Kirby
12
Luella
5:00.74
1
74
Reeves, Harris
11
Bluffton
5:02.50
1
75
Minton, Josh
12
James Island
5:02.73
1
76
Sheiku, Dahir
12
Harding Universi
5:03.29
1
77
Richards, Micah
10
Redan
5:04.68
1
78
JACKSON, DOUGLAS
12
Mays
5:05.06
1
79
Shields, Patrick
12
Lassiter
5:05.08
1
80
Howe, Robert
10
James Island
5:05.24
1
81
Vergara, Eddie
12
Lower Richland
5:05.34
1
82
Geer, Matthew
10
D W Daniel
5:06.12
1
83
Hoefel, Thomas
10
Spring Valley
5:06.48
1
84
Jordan, Ross
10
Stratford
5:07.00
1
85
Rennix, Mark
12
Beaufort
5:08.30
1
86
Delisle, Marc
10
Mauldin
5:10.22
1
87
Nash, Nate
09
Hopewell
5:11.12
1
88
Donaldson, Dominique
11
Vance
5:11.63
1
89
Price, Kelsey
09
Morrow
5:16.47
1
90
Kirkman, Marcus
12
Harding Universi
5:16.81
1
91
Thompson, Jason
12
Asheville
5:19.76
1
92
WHEELER, TERRENCE
10
Mays
5:23.93
1
93
Blanding, Alexander
11
Richland Northea
5:24.83
1
94
Smith, Jonathan
09
Richland Northea
5:44.83
1
95
Moize, Steven
09
North Central
5:50.29
1
96
Ward, Hoke
11
Blythewood
6:01.25
1
97
Tate, Jeramiah
11
Lower Richland
6:23.70
1
--
McGill, Samuel
12
Aiken
NT
1
--
Tyler, Tim
12
Wando
NT
1
--
Cherry, James
11
The Bolles
NT
1
--
vazquez, rodrigo
12
Vance
NT
1
--
Lomeli-Garcia, Abel
10
Asheville
NT
1
--
Ritter, Kabian
10
Orangeburg-Wilki
NT
1
--
Shariff, Omar
10
Eau Claire
NT
1
--
Vernon-Young, Adam
10
Asheville
NT
1
--
East, James
12
Forestview
NT
1
--
Boykin, Taylor
11
Hopewell
NT
1
--
Dunker, Cameron
10
South Aiken
NT
1
--
Dentamo, Getisso
12
Mallard Creek
NT
1
--
Diludio, Anthony
10
Monsignor Bonner
NT
1
--
Snyder, Stephan
09
North Lincoln
NT
1
--
Montgomery, Kevin
10
Monsignor Bonner
NT
1
--
Holloway, Kevin
09
Blythewood
NT
1
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hakes, Roland
11
Dutch Fork
9:26.83
1
2
Sims, Zack
12
Indian Land
9:29.52
1
3
Coulter, Colby
11
Lexington
9:37.60
1
4
Manesiotis, Jack
10
Hilton Head Prep
9:38.21
1
5
Spevacek, Steven
12
Parkview
9:40.46
1
6
Malanoski, Morgan
11
Brookwood
9:40.99
1
7
Barudin, Matt
11
Brookwood
9:41.03
1
8
Vaughn, Sid
11
Lakeside Evans
9:42.70
1
9
Copus, Josh
11
Trident Academy
9:43.59
1
10
Keitt, Joe
12
Ridge View
9:43.64
1
11
Sheryak, Connor
10
St Xavier
9:44.53
1
12
Washizaki, Nck
12
McEachern
9:50.65
1
13
Ivankovic, Andre
10
D W Daniel
9:51.06
1
14
Morales, Tony
09
Lexington
9:51.21
1
15
Klassen, Alec
12
Parkview
9:55.33
1
16
McGill, Samuel
12
Aiken
9:57.73
1
17
Oliver, George
11
Trident Academy
9:58.57
1
18
Hensel, Zach
12
Carolina Forest
9:59.87
1
19
Barney, David
11
E C Glass
10:04.10
1
20
Fowers, Chase
10
Lakeside Evans
10:05.56
1
21
Haughey, Gabriel
09
D W Daniel
10:05.81
1
22
MacPhail, Matthew
11
Spartanburg
10:08.09
1
23
Johnston, Mackenzie
12
Hilton Head Prep
10:08.84
1
24
Lappas, Tommy
12
Pearl River
10:12.02
1
25
Goodnough, Jake
Liberty
10:12.17
1
26
Fitzsimmons, Evan
12
T C Roberson
10:12.40
1
27
Clevenger, Eli
11
North Lincoln
10:14.81
1
28
Ford, Will
12
St Xavier
10:15.23
1
29
Cristiano, Mikey
12
South Meckle
10:16.86
1
30
Sherburne, Andrew
12
Aiken
10:17.47
1
31
Wilder, Chris
11
Greenbrier
10:18.77
1
32
Lantz, Raeven
12
Ridge View
10:19.09
1
33
Aune, Timothy
12
Beaufort
10:21.99
1
34
Chamness, Hunter
12
JL Mann
10:22.73
1
35
McCarter, Guy
11
Stratford
10:23.33
1
36
WAYNE, RAYMOND
10
Battery Creek
10:24.46
1
37
Case, Matthew
09
Fort Mill
10:27.36
1
38
Tyler, Andrew
10
Wando
10:27.49
1
39
Eberhart, Patrick
11
Oakton
10:27.81
1
40
Warrick, Michael
11
Walton
10:28.65
1
41
Clinton, Joseph
11
Pearl River
10:29.56
1
42
Goethe, Jamie
12
T C Roberson
10:30.78
1
43
Forman, David
12
Walton
10:33.70
1
44
Toner, Wes
10
Hoover
10:34.46
1
45
Fein, Jiva
11
Evans
10:35.66
1
46
Vergara, Eddie
12
Lower Richland
10:36.00
1
47
Moore, Michael
12
Mauldin
10:36.64
1
48
Wroblewski, Carter
10
JL Mann
10:36.68
1
49
Marshall, Drew
11
Fort Mill
10:37.90
1
50
Brackney, Clark
12
Watauga
10:38.50
1
51
Leckenby, Ieden
10
Hoover
10:38.85
1
52
Montgomery, Kevin
10
Monsignor Bonner
10:39.46
1
--
Vandenberg, Andrew
11
Watauga
10:39.65
1
53
Brown, Rhakeem
12
Battery Creek
10:44.45
1
54
Rao, Tony
12
North Lincoln
10:45.21
1
55
Rhodus, Chase
12
Stratford
10:46.36
1
56
Lorick, Heath
12
Chapin
10:47.35
1
57
Philip, Justin
11
Collins Hill
10:47.41
1
58
Shields, Patrick
12
Lassiter
10:50.16
1
59
Raiti, Michael
11
Oakton
10:55.40
1
60
JACKSON, DOUGLAS
12
Mays
10:57.09
1
61
McCormack, Connor
10
Spring Valley
11:00.36
1
62
Strauss, Benjy
12
Spring Valley
11:02.55
1
63
Johnson, Aubrey
11
Blythewood
11:09.48
1
64
Grooms, Travis
11
Lassiter
11:11.58
1
65
Delisle, Marc
10
Mauldin
11:12.36
1
66
Graham, Tanner
12
Irmo
11:14.53
1
67
Thompson, Jordan
8
Eau Claire
11:25.01
1
68
Rayner, Leland
12
Spartanburg
11:33.34
1
69
Shariff, Omar
10
Eau Claire
11:35.20
1
70
Clancy, Michael
10
Evans
11:57.22
1
71
Moize, Steven
09
North Central
12:48.10
1
--
Tyler, Tim
12
Wando
NT
1
--
Murray, Logan
09
South Aiken
NT
1
--
Sisk, Leighton
11
Wade Hampton - G
NT
1
--
Barnett, Will
12
Wade Hampton - G
NT
1
--
Perez, German
11
North Lincoln
NT
1
--
Mosteller, Josh
10
North Lincoln
NT
1
--
JOHNSON, SHALAIRE
12
Mays
NT
1
--
Gonzalez, Andy
12
Collins Hill
NT
1
--
Rennix, Mark
12
Beaufort
NT
1
--
Tasey, Zach
09
Asheville
NT
1
--
Worth, Allen
11
Asheville
NT
1
--
Osborne, Daniel
12
Watauga
NT
1
--
Cherry, James
11
The Bolles
NT
1
--
Richards, Micah
10
Redan
NT
1
--
Bell, Isaiah
12
McEachern
NT
1
--
Dunker, Evan
10
South Aiken
NT
1
--
Martinez, Lewis
10
Richland Northea
NT
1
--
Bruce, Danny
11
Landrum
NT
1
--
Jordan, Andrew
11
Irmo
NT
1
--
Valencia, Preston
12
Luella
NT
1
--
Human, Kenneth
12
Landrum
NT
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Moore, Jordan
11
Union Grove
14.05
-0.7
2
2
Barrett, Sancho
12
Amityville Memor
14.23
-0.7
2
3
Fluellen, Trey
12
Campbell
14.55
-0.7
2
4
Beaty, Paul
12
Brookwood
14.56
-0.7
2
5
Wilson, Demonte
11
Crest
14.61
-0.7
2
6
Baxter, Kevin
12
Irmo
14.64
-0.7
2
7
Jackson, Tyriq
12
Hopewell
14.86
nwi
1
8
Gourdine, Brandon
11
Stratford
14.98
nwi
1
9
Bankhead, Michael
10
Hopewell
14.99
-0.7
2
10
Johnson, Marcus
12
T C Roberson
15.19
nwi
1
11
Howard, Troy
11
Redan
15.20
nwi
1
12
Collins, Marcus
12
Monsignor Bonner
15.22
nwi
1
13
Thomas, Jordan
11
Luella
15.46
nwi
1
14
Dobbs, Nathan
12
Grayson
15.48
nwi
1
15
Bailem, Tony
12
Wando
15.53
-0.7
2
16
Bonds, James
12
Spartanburg
15.67
nwi
1
Mens 110m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Moore, Jordan
11
Union Grove
14.13
nwi
8
2
Baxter, Kevin
12
Irmo
14.44
nwi
4
3
Barrett, Sancho
12
Amityville Memor
14.47
+0.5
7
4
Wilson, Demonte
11
Crest
14.81
nwi
2
4
Fluellen, Trey
12
Campbell
14.81
-0.7
3
6
Bailem, Tony
12
Wando
15.00
-2.0
9
7
Beaty, Paul
12
Brookwood
15.07
nwi
4
8
Bankhead, Michael
10
Hopewell
15.11
nwi
6
9
Howard, Troy
11
Redan
15.21
nwi
1
10
Gourdine, Brandon
11
Stratford
15.23
-2.0
9
11
Collins, Marcus
12
Monsignor Bonner
15.28
nwi
6
11
Johnson, Marcus
12
T C Roberson
15.28
nwi
1
13
Bonds, James
12
Spartanburg
15.30
nwi
2
14
Thomas, Jordan
11
Luella
15.33
nwi
2
15
Jackson, Tyriq
12
Hopewell
15.34
+0.5
7
16
Dobbs, Nathan
12
Grayson
15.38
nwi
1
17
Chavous, Andrew
12
South Aiken
15.62
nwi
2
18
Lights, Matthew
11
Greenwood
15.66
nwi
5
19
Thomas, Randy
11
Beaufort
15.67
nwi
1
20
D' Angelo, Justin
11
T C Roberson
15.72
nwi
8
21
Stewart, Austin
12
Butler
15.88
-0.7
3
22
Smith, Lunden
11
Spring Valley
15.99
-0.7
3
22
Jenkins, Erin
10
Vance
15.99
nwi
4
24
Toms, Trey
12
Crest
16.01
nwi
4
25
JOHNSON, DANTE
10
Mays
16.18
+0.5
7
26
Jenkins, Henry
11
Beaufort
16.19
nwi
5
27
Shelton, Ben
12
North Lincoln
16.20
nwi
8
27
Corpening, Nolan
10
Vance
16.20
nwi
6
29
Frechette, David
12
The Bolles
16.27
nwi
8
30
Porter, Tavarus
11
North Central
16.29
nwi
4
31
Helms, Zack
11
Watauga
16.30
nwi
1
32
Unknown Athlete
11
Pearl River
16.31
nwi
2
33
Simmons, Nigel
12
Amityville Memor
16.33
nwi
8
34
Howard, Kedemah
12
Redan
16.54
-0.7
3
35
Mitchell, Marcus
11
Lower Richland
16.58
+0.5
7
36
Pannell, Xavier
10
E C Glass
16.68
nwi
2
37
Jeffers, Nathan
10
The Bolles
16.80
nwi
6
38
McKown, Jake
12
Greer
16.81
nwi
5
38
Bell, Chris
11
E C Glass
16.81
nwi
4
40
Beckham, Keyante'
11
Hillgrove (Cobb)
17.03
-2.0
9
41
Miller, John
09
Spring Valley
17.47
nwi
8
42
Hardy, AJ
12
Indian Land
17.60
nwi
6
43
Simpson, Alex
11
St Xavier
17.64
nwi
2
44
Dehus, Eric
11
Watauga
17.70
nwi
6
45
Bahnmuller, Parker
11
Spartanburg
17.92
-2.0
9
46
Holden, James
12
Watauga
18.01
-2.0
9
47
Thomas, Gerard
10
Dutch Fork
18.03
+0.5
7
48
Robinson, T'Qwan
10
Walton
18.89
-0.7
3
49
Haines, Jusufu
11
Harding Universi
19.52
nwi
1
50
Foster, Corbin
12
JL Mann
19.58
nwi
1
51
Doctor, Willie
10
Ridge View
19.60
nwi
4
52
Sewell, David
09
Walton
19.76
nwi
2
53
Arnold, Lance
12
Lassiter
19.88
nwi
1
54
Littles, Elijah
10
Dutch Fork
20.04
-0.7
3
55
Mazyck, Kameron
12
Wando
22.17
-0.7
3
--
Sims, Evin
10
Greenwood
NT
+0.5
7
--
Tourtelot, Stephan
12
North Lincoln
NT
nwi
5
--
Rivers, Brandon
12
Bluffton
NT
-0.7
3
--
Bailey, Marquis
12
B.L. Smith
NT
nwi
5
--
Riley, James
12
Brookwood
NT
nwi
6
--
Gardner, Jeremy
12
Blythewood
NT
nwi
5
--
Wallace, Desmond
12
Lower Richland
NT
-2.0
9
--
Spadaccini, Chris
12
Pearl River
NT
+0.5
7
--
Berry, Kirsten
12
Orangeburg-Wilki
NT
nwi
5
--
Williams, Kason
12
Orangeburg-Wilki
NT
-2.0
9
--
Lewis, Donque
11
Ridge View
NT
nwi
5
--
Andrews, Devante
12
JL Mann
NT
nwi
8
--
Myers, Kezmin
09
Lake Marion
NT
nwi
4
--
Monroe, Dumonic
11
Irmo
DQ
nwi
6
Mens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jenkins, Erin
10
Vance
54.66
8
2
Lewis, Adrian
12
Hunter College
55.18
8
3
Chavous, Andrew
12
South Aiken
55.86
8
4
Lights, Matthew
11
Greenwood
56.27
5
5
JOHNSON, DANTE
10
Mays
57.20
1
6
Howard, Kedemah
12
Redan
58.03
7
7
Almes, Jayce
11
Wando
58.71
3
8
Gardner, Jeremy
12
Blythewood
58.94
5
9
Bankhead, Michael
10
Hopewell
59.02
8
10
Cheeks, Franklin
12
Mid-Carolina
59.08
7
11
Dobbs, Nathan
12
Grayson
59.23
8
12
Wright, Evan
12
St Xavier
59.24
4
13
Bailey, Marquis
12
B.L. Smith
59.28
8
14
McKown, Jake
12
Greer
59.47
7
15
Pearson, Devin
10
South Pointe
59.53
6
16
Rivers, Brandon
12
Bluffton
59.55
5
17
Gourdine, Brandon
11
Stratford
59.59
6
18
Jenkins, Henry
11
Beaufort
59.71
6
18
Brown, Marc
12
Harding Universi
59.71
6
20
Pratt, Cameron
10
Spring Valley
59.84
4
21
Thomas, Randy
11
Beaufort
59.97
5
22
Thomas, Jordan
11
Luella
1:00.34
4
23
LaBelle, Noah
10
Mauldin
1:01.01
5
24
Beckham, Keyante'
11
Hillgrove (Cobb)
1:01.21
8
25
Richards, Jesse
12
Dutch Fork
1:01.22
3
26
Mitchell, Marcus
11
Lower Richland
1:01.29
5
27
Lewis, Donque
11
Ridge View
1:01.41
6
28
Davenport, Oshay
12
Spartanburg
1:01.60
3
29
Boneparte, Desmond
11
Hilton Head Prep
1:01.63
4
30
Hardy, AJ
12
Indian Land
1:01.82
7
31
Schumacher, Seth
11
Hoover
1:01.83
7
32
Selmon, Kenny
09
South Meckle
1:02.41
4
33
Turkvant, Jordan
12
Orangeburg-Wilki
1:03.06
5
34
Bell, Chris
11
E C Glass
1:04.41
3
35
Foster, Corbin
12
JL Mann
1:04.52
1
36
Holden, James
12
Watauga
1:04.64
2
37
Bookert, Travis
11
Eau Claire
1:04.67
2
--
Simpson, Alex
11
St Xavier
1:04.75
4
38
Dehus, Eric
11
Watauga
1:05.08
2
39
Hall, Justin
12
Asheville
1:05.30
3
40
Simmons, Nigel
12
Amityville Memor
1:05.60
6
41
Wood, Matthew
10
Lassiter
1:05.69
2
42
Boykin, Tim
12
Camden
1:05.71
3
43
Sutton, Devon
09
North Lincoln
1:06.73
1
44
Furman, Donald
11
Battery Creek
1:07.53
4
45
Harlan, Josh
Spring Valley
1:08.79
3
46
Storey, Alexier
11
Morrow
1:09.75
1
47
Baxter, Kevin
12
Irmo
1:11.04
5
48
Sewell, David
09
Walton
1:11.54
2
--
Jenkins, Desmond
12
Bluffton
NT
7
--
Coronado, Fabin
12
Fort Mill
NT
2
--
Wembolua, Josh
11
Butler
NT
8
--
Frechette, David
12
The Bolles
NT
7
--
Collins, Marcus
12
Monsignor Bonner
NT
6
--
Unknown Athlete
11
Pearl River
NT
7
--
Seegars, Ealey
11
North Central
NT
2
--
Howell, Ryan
10
Richland Northea
NT
4
--
Cook, Jalen
11
Lexington
NT
6
--
Miller, Craig
11
Lake Marion
NT
2
Mens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ledbette
,
McSwain
,
Ross
,
Kee
Crest
41.60
7
2
Betton
,
Jordan
,
Jules
,
Patrice
Hunter College
41.91
7
3
Goodwin
,
Obabatun
,
Morris
,
Abdul-Qu
Grayson
42.30
7
4
Bullard
,
Wages
,
Wilson
,
Gibson
Spring Valley
42.57
5
5
Flesch
,
Terry
,
Isola
,
Wiggins
Collins Hill
42.62
6
6
Cohen
,
Smalls
,
Thomas
,
Howard
Beaufort
42.84
6
7
Dean
,
Giles
,
Humphrey
,
Cribbs
Hoover
42.91
4
8
Baxter
,
Jones
,
Smith
,
Scott
Irmo
43.16
5
9
Etta-taw
,
Brannon
,
Jackson
,
Wells
McEachern
43.16
4
10
Howard
,
Sims
,
Reid
,
Howard
Redan
43.36
7
11
McCoy
,
Blasinga
,
Williams
,
Bowens
Mays
43.44
7
12
Jones
,
Ross
,
Ciavarel
,
Collins
Monsignor Bonner
43.49
4
13
Horn
,
Stack
,
Coleman
,
Gardner
Blythewood
43.51
6
14
Addison
,
Curry-Fe
,
Romey
,
Green
Richland Northea
43.54
6
15
Gambrell
,
Lewis
,
Rose
,
Johnson
Hillcrest
43.61
5
16
Bukholts
,
Evans
,
Gray
,
Storey
Morrow
43.72
5
17
Campbell
,
Cullen
,
Syphertt
,
Perkins
Dutch Fork
43.73
6
18
Williams
,
Donigan
,
Pannell
,
Scharf
E C Glass
43.79
4
19
Bailey
,
Boswell
,
Boyd
,
Foust
B.L. Smith
43.81
6
20
Jadeveon
,
Crockett
,
mackey
,
Lebby
South Pointe
43.89
6
21
Chapman
,
Johnson
,
Pearson
,
Nesbitt
Greer
43.91
3
21
Davis
,
Bonds
,
Williams
,
Byrd
Spartanburg
43.91
5
23
Webster
,
Gladden
,
Mayela
,
Reid
West Oak
43.93
5
24
Frechett
,
James
,
Tharp
,
Revell I
The Bolles
44.05
3
24
Mason
,
Kelly
,
Brewer
,
Sombo
Butler
44.05
4
26
Fludd
,
Abdul-Ma
,
Scott
,
Jenkins
Bluffton
44.09
5
27
Soto
,
Bussey
,
Josephso
,
Johnson
South Aiken
44.13
5
28
Loggins
,
Hegedus
,
Hughes
,
Reese
Lassiter
44.15
1
29
Williams
,
Moorer
,
Porter
,
Thomas
North Central
44.39
3
30
Diehlman
,
McDermot
,
Bunton
,
Wright
St Xavier
44.46
3
31
Benjamin
,
Brown
,
Mitchell
,
Bacon
Lower Richland
44.48
6
32
Barrett
,
Brown
,
Carter
,
Nunez
Amityville Memor
44.78
2
33
Gore
,
Harris
,
Kavanaug
,
Mermel
Watauga
45.07
3
34
Depinto
,
Spadacci
,
Lueders
,
Corcoran
Pearl River
45.41
2
35
Thompson
,
McKelvey
,
Kilgore
,
Brown
JL Mann
46.09
2
36
Anderson
,
Brown
,
Thompson
,
York
North Lincoln
46.39
3
37
Relay Team
St Xavier
46.53
2
38
Lee
,
Larkin
,
Folta
,
Michaeli
Oakton
46.60
1
--
Neal
,
Hunter
,
Tate
,
Ray
Vance
NT
7
--
Wright
,
Williams
,
Venning
,
Waring
Wando
NT
4
--
Collins
,
Pace
,
Robinson
,
Sullivan
Walton
NT
2
--
Brown
,
Patterso
,
Williams
,
Bolus
James Island
NT
4
--
Davis
,
Hudson
,
Jackson
,
Hopper
Berry Academy
NT
7
--
Morton
,
Mayes
,
Jenkins
,
Johnson
Lake Marion
NT
1
--
Miller
,
Williams
,
Walker
,
Outen
Lexington
NT
4
--
Anderson
,
Sanders
,
Griddine
,
Goyins
Dreher
NT
3
--
Blake
,
Williams
,
Caldwell
,
Noble
Ridge View
NT
1
--
Tart
,
Thompson
,
Thomas
,
Davenpor
Orangeburg-Wilki
NT
7
--
Higgins
,
Heath
,
Heath
,
Williams
Hopewell
NT
3
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Tucker
,
Gray
,
Laney
,
Evans
Morrow
3:20.14
7
2
Neely
,
Dunford
,
Bynum
,
Silvestr
Hopewell
3:20.99
7
3
Barrino
,
Tate
,
johnson
,
Jenkins
Vance
3:21.51
7
4
Propst
,
Fort
,
Brown
,
Cribbs
Hoover
3:22.98
7
5
Betton
,
HoChoy
,
Jordan
,
Jules
Hunter College
3:24.46
6
6
Freed
,
Thomas
,
Martin
,
Gordon
Spartanburg
3:28.24
5
7
D' Angel
,
Johnson
,
Jenkins
,
Jones
T C Roberson
3:28.27
3
8
Diehlman
,
McDermot
,
Wright
,
Carter
St Xavier
3:28.89
6
9
Cullen
,
Syphertt
,
Campbell
,
Williams
Dutch Fork
3:29.59
5
10
Johnson
,
Lewis
,
Pettis
,
Rose
Hillcrest
3:29.76
5
11
Bailey
,
Boswell
,
Boyd
,
Foust
B.L. Smith
3:30.13
6
12
Hull
,
Jones
,
Gibson
,
Snellgro
Spring Valley
3:30.59
6
13
Walter
,
Wemboula
,
Brace
,
Ritchie
Butler
3:31.00
5
14
Wilson
,
Ross
,
Kee
,
McSwain
Crest
3:31.11
7
15
Reamer
,
Singleto
,
Ruckel
,
Bourque
Wando
3:31.70
3
16
Mackey
,
mackey
,
Pearson
,
Cunningh
South Pointe
3:32.33
4
17
Reese
,
Willis
,
Hughes
,
Loggins
Lassiter
3:32.43
3
18
Sims
,
Reid
,
Smith
,
Howard
Redan
3:32.71
7
19
Buffingt
,
Freeman
,
Gibson
,
Simpson
Laurens
3:33.49
4
20
Johnson
,
McDaniel
,
Morris
,
Dominque
The Bolles
3:33.65
6
21
White
,
Thompson
,
Hall
,
Lordman
Asheville
3:33.94
4
22
Hubbard
,
Bell
,
Waller
,
Donigan
E C Glass
3:33.98
3
23
Thompson
,
Felder
,
Turkvant
,
Davenpor
Orangeburg-Wilki
3:34.78
6
24
Brannon
,
Etta-taw
,
Gamble
,
Harris
McEachern
3:34.98
5
25
Lewis
,
Woodard
,
Blake
,
Smith
Ridge View
3:35.51
1
26
Williams
,
Harris
,
Shuler
,
Gourdine
Stratford
3:35.97
5
27
Duckett
,
Coleman
,
Jones
,
Gardner
Blythewood
3:36.02
5
28
Jenkins
,
Howard
,
Smalls
,
Thomas
Beaufort
3:36.04
5
29
McKelvey
,
Hopkins
,
Andrews
,
Bowser
JL Mann
3:36.33
2
30
Baxter
,
Washingt
,
Mack
,
Scott
Irmo
3:36.68
3
31
Walden
,
Williams
,
Hampton
,
Thomas
North Central
3:38.60
1
32
Jenkins
,
Baio
,
Parkins
,
Ahern
North Lincoln
3:39.67
3
33
Counsel
,
Ross
,
Ciavarel
,
Jones
Monsignor Bonner
3:40.56
6
34
Relay Team
St Xavier
3:43.96
1
35
Harris
,
Kavanaug
,
Mermel
,
Chambers
Watauga
3:45.00
2
--
Relay Team
Hunter College
3:45.48
2
36
Statham
,
Johnson
,
Blasinga
,
Fambro
Mays
3:45.79
7
--
Linnen
,
James
,
Oliver
,
Lykes
Battery Creek
NT
4
--
Howell
,
Curry-Fe
,
Washingt
,
Reese
Richland Northea
NT
3
--
Barrett
,
Brown
,
Jackson
,
Nunez
Amityville Memor
NT
4
--
Winchest
,
Patterso
,
Hudson
,
Gibson
Berry Academy
NT
6
--
Jenkins
,
Brown
,
Morton
,
Bailey
Lake Marion
NT
4
--
Gray
,
Wicker
,
Summer
,
Cheeks
Mid-Carolina
NT
4
--
Thibault
,
Ackim
,
Cook
,
Walker
Lexington
NT
3
--
Scott
,
Edmonds
,
Ferguson
,
White
Lower Richland
NT
7
--
Depinto
,
Bonaro
,
Quaranti
,
Brennan
Pearl River
NT
4
--
Burden
,
Lockhart
,
Burns
,
Hardy
Eagle's Landing
NT
2
--
Henton
,
Henton
,
Mcnamee
,
Petrunci
Oakton
NT
2
--
Gregory
,
McKown
,
Nesbitt
,
Wood
Greer
NT
2
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan
,
Giuliano
,
Wearn
,
Smith
Brookwood
8:01.80
1
10
2
Fitzpatr
,
Barnes
,
Day
,
Lorick
Chapin
8:08.14
1
8
3
Freed
,
Gordon
,
Thomas
,
Leroy
Spartanburg
8:09.57
1
6
4
Fort
,
Brown
,
Jinks
,
Propst
Hoover
8:09.59
1
5
5
White
,
Coulter
,
Morales
,
Wendt
Lexington
8:09.91
1
4
6
Rains
,
Dugan
,
Kovach
,
Kovach
T C Roberson
8:14.56
1
3
7
Francis
,
Aune
,
Rennix
,
Davis
Beaufort
8:15.09
1
2
8
Graves
,
Beavin
,
Blum
,
Carter
St Xavier
8:15.30
1
1
9
Bonaro
,
Brennan
,
McNiff
,
Kondrack
Pearl River
8:17.44
1
10
Bell
,
Harris
,
Washizak
,
Gamble
McEachern
8:20.17
1
11
Goldsmit
,
Hensel
,
Nierwien
,
Hogan
Carolina Forest
8:20.50
1
12
Medlock
,
Stephens
,
Roof
,
Jordan
Irmo
8:20.56
1
13
Keitt
,
Stephens
,
Lewis
,
Lantz
Ridge View
8:20.76
1
14
Brewer
,
Johnston
,
Couch
,
Bruce
Hilton Head Prep
8:22.14
1
15
Relay Team
St Xavier
8:22.26
1
16
Reamer
,
Singleto
,
Ruckel
,
Tyler
Wando
8:25.33
1
17
Pack
,
Watson
,
Laney
,
Tucker
Morrow
8:26.02
1
18
Hoefel
,
Ivey
,
Snellgro
,
Lowe
Spring Valley
8:28.91
1
19
Cherry
,
Ferman
,
Morris
,
McDaniel
The Bolles
8:31.88
1
20
White
,
White
,
Pearson
,
Bridges
South Pointe
8:32.72
1
21
Daniell
,
Scardo
,
Oakes
,
Johnson
JL Mann
8:33.07
1
22
Sullivan
,
Humble
,
Schlosbe
,
Muniz
Walton
8:35.60
1
23
McLaughl
,
Martin
,
Stephens
,
Gonzalez
Collins Hill
8:38.79
1
24
Vandenbe
,
Brackney
,
Osborne
,
Brackney
Watauga
8:42.54
1
25
Schlepph
,
Phyall
,
Moore
,
LaBelle
Mauldin
8:44.37
1
26
Anderson
,
Waters
,
Johnson
,
Wheeler
Mays
8:44.59
1
27
Blanding
,
Smith
,
Martinez
,
Parker
Richland Northea
8:45.89
1
28
McCantle
,
Case
,
Marshall
,
Killmeye
Fort Mill
8:46.36
1
29
Leonard
,
Sprague
,
Granato
,
Henton
Oakton
8:47.99
1
30
Baio
,
Jenkins
,
Parkins
,
Ahern
North Lincoln
8:50.81
1
31
Human
,
Downey
,
Bruce
,
Wedde
Landrum
8:56.31
1
32
Davis
,
Allwood
,
Best
,
HoChoy
Hunter College
9:11.58
1
33
Wood
,
DeSantis
,
Guillaum
,
Clark
Lassiter
9:13.92
1
34
George
,
Johnson
,
Foster
,
Griffin
Blythewood
9:21.95
1
35
Wayne
,
Castillo
,
Brown
,
Cooper
Battery Creek
9:35.87
1
--
Miller
,
Sweat
,
Brunson
,
Myers
Lake Marion
NT
1
--
Tate
,
Cofield
,
Brown
,
Telfair
Lower Richland
NT
1
--
Moize
,
Taylor
,
Henderso
,
Hampton
North Central
NT
1
--
Valdez
,
Boerma
,
Sullivan
,
Still
Wade Hampton - G
NT
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Osking, Justin
12
John Carroll
57-08.00
(17.58m)
1
2
Sansotta, Nick
12
Butler
53-06.00
(16.31m)
1
3
Clavette, Courtland
12
A.C. Reynolds
53-01.00
(16.18m)
1
4
Counts, Shaquille
Irmo
52-06.00
(16.00m)
1
5
Pineda, Jordan
12
Watauga
51-07.00
(15.72m)
1
6
Glaze, Terynce
12
Hoover
47-02.00
(14.38m)
1
7
Ramirez, Tyler
11
Monsignor Bonner
47-02.00
(14.38m)
1
8
Luckett, Aaron
12
St Xavier
46-10.00
(14.27m)
1
10
Stedman, Mac
12
Spring Valley
46-06.00
(14.17m)
1
9
Burk, Blake
12
Hoover
46-06.00
(14.17m)
1
11
Theus, John
11
The Bolles
46-05.00
(14.15m)
1
12
Hull, Alfonso
10
Spring Valley
45-10.00
(13.97m)
1
13
Bailey, Hunter
12
E C Glass
45-09.00
(13.94m)
1
14
Lawrence, Shawayne
10
Indian Land
45-08.00
(13.92m)
1
15
Blackmon, Mitchell
11
North Lincoln
45-06.00
(13.87m)
1
16
Glover, Alex
12
Wando
44-09.00
(13.64m)
1
17
Oden, Jaquille
11
Spartanburg
44-04.00
(13.51m)
1
18
Tuttwiler, Lucas
11
St Xavier
44-01.00
(13.44m)
1
18
Tejada, Max
11
The Bolles
44-01.00
(13.44m)
1
18
Pressley, Logan
11
North Lincoln
44-01.00
(13.44m)
1
21
Venning, Desmond
11
Wando
44-00.00
(13.41m)
1
22
Alexander, Tevin
12
North Central
43-10.00
(13.36m)
1
23
Barksdale, CJ
12
Hillcrest
43-07.00
(13.28m)
1
24
Duckett, Derrick
12
Lower Richland
43-06.00
(13.26m)
1
25
Hodges, Morris
12
Orangeburg-Wilki
42-11.00
(13.08m)
1
26
Oniel, Evan
12
Fort Mill
42-09.00
(13.03m)
1
27
Jefferson-Fields, DeEndr
11
Beaufort
42-07.00
(12.98m)
1
28
Deveaux, TJ
8
Stratford
42-06.50
(12.97m)
1
29
Smith, Greg
12
Asheville
42-00.00
(12.80m)
1
30
Friday, Anthony
Spring Valley
41-05.00
(12.62m)
1
31
Wood, Jeremy
12
Oakton
41-04.00
(12.60m)
1
32
Dunne, Evan
12
North Lincoln
41-03.00
(12.57m)
1
32
Morris, Micah
12
Ridge View
41-03.00
(12.57m)
1
34
Gause, Shakil
10
Battery Creek
41-01.00
(12.52m)
1
35
Maxey, Johnny
12
Richland Northea
41-00.00
(12.50m)
1
36
Dyer, Alex
12
Redan
40-09.00
(12.42m)
1
36
Ntiasague, Obinna
10
Ridge View
40-09.00
(12.42m)
1
38
Mattle, Alex
11
Lassiter
40-07.00
(12.37m)
1
38
Hawkins, Joseph
11
Stratford
40-07.00
(12.37m)
1
40
Shah, Jamari
10
Harding Universi
39-00.00
(11.89m)
1
41
Miller, Chris
11
Richland Northea
38-08.00
(11.79m)
1
42
Sims, DeShawn
11
Spartanburg
37-11.00
(11.56m)
1
43
Butler, Spencer
12
Battery Creek
37-02.00
(11.33m)
1
43
Harris, Joshua
11
Lower Richland
37-02.00
(11.33m)
1
45
Carter, Jorden
10
Hopewell
36-07.00
(11.15m)
1
46
Brown, Josh
10
South Aiken
36-06.00
(11.13m)
1
47
Nicholson, Alex
11
Fort Mill
36-00.00
(10.97m)
1
48
Bedwell, Michael
11
Beaufort
34-04.00
(10.46m)
1
49
Stewart, Isaac
09
Butler
33-00.00
(10.06m)
1
50
Roland, Austin
12
Oakton
32-11.00
(10.03m)
1
51
Dwyer, Jessy
Hunter College
32-10.00
(10.01m)
1
52
Cubra, Chris
10
A.C. Reynolds
31-05.00
(9.58m)
1
53
McQueen, Patrick
12
Watauga
31-02.50
(9.51m)
1
53
Horry, Dontrell
12
Eau Claire
31-02.50
(9.51m)
1
55
Corcoran, Eric
10
Pearl River
29-03.00
(8.92m)
1
56
Cancellieri, Matt
12
Hopewell
0.25m
(0'9.75)
1
--
Beaty, Zach
12
Carolina Forest
ND
(--)
1
--
Dease, Nick
12
Vance
ND
(--)
1
--
York, Latham
12
North Lincoln
ND
(--)
1
--
Smallwood, Brian
11
Vance
ND
(--)
1
--
Ramsey, Patrick
12
James Island
ND
(--)
1
--
Robinson, Hayword
12
Lake Marion
ND
(--)
1
--
Davis, Chris
11
Greenwood
ND
(--)
1
--
Rice, Messiah
09
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
1
--
Stadom, Cedric
11
Lassiter
ND
(--)
1
--
Sutton, David
11
Dutch Fork
ND
(--)
1
--
Mobley, Daharion
12
South Pointe
ND
(--)
1
--
Pryor, Jared
11
Dutch Fork
ND
(--)
1
--
Roberson, David
10
South Aiken
ND
(--)
1
--
Thompson, Jojuan
12
South Pointe
ND
(--)
1
Mens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Osking, Justin
12
John Carroll
190-10
(58.17m)
1
2
Clavette, Courtland
12
A.C. Reynolds
177-04
(54.05m)
1
3
Venning, Desmond
11
Wando
164-09
(50.22m)
1
4
Zajac, Matthew
09
E C Glass
162-03
(49.45m)
1
5
Glaze, Terynce
12
Hoover
147-06
(44.96m)
1
6
Lawrence, Shawayne
10
Indian Land
147-00
(44.81m)
1
7
Murray, Jamil
12
The Bolles
144-06
(44.04m)
1
8
Dyer, Alex
12
Redan
143-06
(43.74m)
1
9
Jefferson-Fields, DeEndr
11
Beaufort
141-10
(43.23m)
1
10
Sansotta, Nick
12
Butler
136-04
(41.55m)
1
11
Pineda, Jordan
12
Watauga
134-02
(40.89m)
1
12
Stadom, Cedric
11
Lassiter
133-06
(40.69m)
1
13
Pressley, Logan
11
North Lincoln
132-05
(40.36m)
1
14
Glover, Alex
12
Wando
131-00
(39.93m)
1
15
Riley, Jonarise
11
Irmo
129-10
(39.57m)
1
16
roberts, jake
10
Ninety-Six
129-08
(39.52m)
1
17
Cubra, Chris
10
A.C. Reynolds
129-05
(39.45m)
1
18
Heck, John
11
The Bolles
126-03
(38.48m)
1
19
Foster, Jaron
12
Spartanburg
126-02
(38.46m)
1
20
Hager, Patrick
12
James Island
125-09
(38.33m)
1
21
Cancellieri, Matt
12
Hopewell
124-08
(38.00m)
1
22
Duckett, Derrick
12
Lower Richland
123-10
(37.74m)
1
23
Tuttwiler, Lucas
11
St Xavier
123-08
(37.69m)
1
23
Bryant, Carlos
10
Spring Valley
123-08
(37.69m)
1
25
DiSalvo, Andrew
12
St Xavier
123-00
(37.49m)
1
26
Schouder, Kyon
10
Fort Mill
121-07
(37.06m)
1
27
Wagner, Sam
11
Stratford
120-05
(36.70m)
1
28
Maxey, Johnny
12
Richland Northea
119-08
(36.47m)
1
29
Gooden, Trey
10
Hoover
115-03
(35.13m)
1
30
Ramirez, Tyler
11
Monsignor Bonner
114-04
(34.85m)
1
31
Tankersly, Ryan
10
Fort Mill
114-00
(34.75m)
1
32
Shah, Jamari
10
Harding Universi
112-03
(34.21m)
1
33
Gause, Shakil
10
Battery Creek
111-03
(33.91m)
1
34
Michaelis, Stephen
12
Oakton
110-08
(33.73m)
1
35
Bailey, Hunter
12
E C Glass
108-07
(33.10m)
1
36
Moseley, Brandon
12
South Aiken
108-03
(32.99m)
1
37
Dunne, Evan
12
North Lincoln
107-04
(32.72m)
1
38
Blackmon, Mitchell
11
North Lincoln
106-10
(32.56m)
1
39
Jones, Alston
10
Spring Valley
105-11
(32.28m)
1
40
Frazier, Marcus
10
Ridge View
105-00
(32.00m)
1
41
Hodges, Morris
12
Orangeburg-Wilki
101-00
(30.78m)
1
42
Pressley, Stefan
12
Ridge View
100-03
(30.56m)
1
43
Pendley, Cole
11
Lassiter
100-02
(30.53m)
1
44
Sprague, Chris
10
Oakton
94-10
(28.91m)
1
45
Bedwell, Michael
11
Beaufort
93-10
(28.60m)
1
46
McQueen, Patrick
12
Watauga
92-08
(28.24m)
1
47
Pressley, Erick
11
Blythewood
91-07
(27.91m)
1
48
Harris, Joshua
11
Lower Richland
90-04
(27.53m)
1
49
Stewart, Isaac
09
Butler
88-09
(27.05m)
1
50
Martinez, Rogelio
12
James Island
88-07
(27.00m)
1
51
King, Karrington
10
Harding Universi
86-11
(26.49m)
1
52
Turner, Chris
11
North Central
81-00
(24.69m)
1
53
Horry, Dontrell
12
Eau Claire
79-11
(24.36m)
1
--
Grommer, Stephen
12
Spartanburg
ND
(--)
1
--
Hawkins, Joseph
11
Stratford
ND
(--)
1
--
Thompson, Jojuan
12
South Pointe
ND
(--)
1
--
Mobley, Daharion
12
South Pointe
ND
(--)
1
--
Smallwood, Brian
11
Vance
ND
(--)
1
--
Dease, Nick
12
Vance
ND
(--)
1
--
Beaty, Zach
12
Carolina Forest
ND
(--)
1
--
Butler, Spencer
12
Battery Creek
ND
(--)
1
--
HARRIS, LAVELL
12
Mays
ND
(--)
1
--
Carter, Jorden
10
Hopewell
ND
(--)
1
--
York, Latham
12
North Lincoln
ND
(--)
1
--
Burke, Bruce
11
Mays
ND
(--)
1
--
Ravenell, Nicholas
12
Lake Marion
ND
(--)
1
--
Sharpeson, Shaqulle
12
Lake Marion
ND
(--)
1
--
Lewis, James
11
Richland Northea
ND
(--)
1
--
Rice, Messiah
09
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
1
--
Mack, Auntrell
12
Dutch Fork
ND
(--)
1
--
Pryor, Jared
11
Dutch Fork
ND
(--)
1
--
Barksdale, CJ
12
Hillcrest
ND
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edwards, Wesley
11
Hillcrest
6-06.00
(1.98m)
1
10
2
Stevens, Christian
11
Carolina Forest
6-04.00
(1.93m)
1
7
2
Washington, Martian
Beaufort
6-04.00
(1.93m)
1
7
4
Fuller, DaQwan
12
Spartanburg
6-02.00
(1.88m)
1
4.50
4
Abernethy, Taylor
12
Summerville
6-02.00
(1.88m)
1
4.50
6
Vitatoe, Bailey
09
Brookwood
6-02.00
(1.88m)
1
3
7
Noble, Aaron
12
Ridge View
6-02.00
(1.88m)
1
2
8
Wiggins, Chris
10
Collins Hill
6-02.00
(1.88m)
1
1
9
Adams, NaQuan
09
Mauldin
6-02.00
(1.88m)
1
10
Donigan, Patrick
11
E C Glass
6-00.00
(1.83m)
1
10
Brown, Dominique
10
Greenbrier
6-00.00
(1.83m)
1
10
McCartney, Andrew
12
Fort Mill
6-00.00
(1.83m)
1
10
Giles, Juan
11
Hoover
6-00.00
(1.83m)
1
10
Denson, Jaylon
12
Hoover
6-00.00
(1.83m)
1
10
Foulks, Craishaud
10
Richland Northea
6-00.00
(1.83m)
1
--
Roland, Austin
12
Oakton
NH
(--)
1
--
Felder, Sam
10
Orangeburg-Wilki
NH
(--)
1
--
Ferguson, J.J.
10
Lower Richland
NH
(--)
1
--
Griffin, Darius
11
Lower Richland
NH
(--)
1
--
Bailem, Tony
12
Wando
NH
(--)
1
--
Lile, Danny
10
St Xavier
NH
(--)
1
--
Sibila, Alex
09
Wando
NH
(--)
1
--
Rankine, Tyricus
11
Spartanburg
NH
(--)
1
--
Snell, Byron
11
Richland Northea
NH
(--)
1
--
Wilson, Malik
10
Spring Valley
NH
(--)
1
--
Holmes, Tyrone
10
Beaufort
NH
(--)
1
--
wharton, tajir
12
Vance
NH
(--)
1
--
James, Mike
12
Dutch Fork
NH
(--)
1
--
Flesch, T.J.
12
Collins Hill
NH
(--)
1
--
Fritts, Justin
10
Asheville
NH
(--)
1
--
Carter, Cory
11
Amityville Memor
NH
(--)
1
--
Ho, Joe
10
Monsignor Bonner
NH
(--)
1
--
Richards, Malcolm
11
Monsignor Bonner
NH
(--)
1
--
Bowser, Kenneth
12
JL Mann
NH
(--)
1
--
Jamison, Will
09
Irmo
NH
(--)
1
--
Jones, Jordan
12
Lassiter
NH
(--)
1
--
Singleton, Demario
12
Lake Marion
NH
(--)
1
--
Wright, Billy
12
Indian Land
NH
(--)
1
--
Reardon, Lance
11
Dutch Fork
NH
(--)
1
--
Phillips, Adonis
12
Irmo
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
White, Daisaun
12
Asheville
23-00.00
(7.01m)
nwi
1
2
Thompson, Jason
12
Asheville
22-11.00
(6.99m)
nwi
1
3
Davidson, CJ
12
D W Daniel
22-09.00
(6.93m)
nwi
1
4
Green, Travaris
11
Richland Northea
22-05.00
(6.83m)
nwi
1
4
Mobley-Hollie, Alex
12
West Oak
22-05.00
(6.83m)
nwi
1
6
Sims, Jamar
11
Redan
22-00.00
(6.71m)
nwi
1
7
Williams, Phillipe
11
Dutch Fork
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
7
Fuller, DaQwan
12
Spartanburg
21-09.00
(6.63m)
nwi
1
9
Harden, Jeremy
10
Greenbrier
21-06.50
(6.57m)
nwi
1
10
Lebby, Miles
10
South Pointe
21-05.00
(6.53m)
nwi
1
11
Lee, Tyrese
12
Hopewell
21-04.50
(6.52m)
nwi
1
12
Kelly, Demetrius
12
Butler
21-03.50
(6.49m)
nwi
1
13
Stribling, Channing
10
Butler
21-02.00
(6.45m)
nwi
1
14
Mccauley, Chadwick
11
Seneca
21-01.00
(6.43m)
nwi
1
15
Aiken, Theodore
12
Beaufort
21-00.00
(6.40m)
nwi
1
16
Gibson, Bradley
10
Spring Valley
20-11.50
(6.39m)
nwi
1
17
Wilson, Makili
12
Spring Valley
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
18
Jones, Jordan
10
Hoover
20-08.00
(6.30m)
nwi
1
19
Corpening, Nolan
10
Vance
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
19
Smith, Diavonte
12
Redan
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
21
Porter, Tavarus
11
North Central
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
22
Vitatoe, Bailey
09
Brookwood
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
22
Adams, Ricky
12
Batesburg-Leesvi
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
22
Wright, Markius
11
Hoover
20-04.00
(6.20m)
nwi
1
25
Hill, Tyjuan
12
Hopewell
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
25
Lewis, Isaiah
09
Hillcrest
20-02.00
(6.15m)
nwi
1
27
Wells, Jalani
11
McEachern
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
27
Mack, Detrayal
12
Irmo
20-00.50
(6.11m)
nwi
1
29
Carter, Cory
11
Amityville Memor
19-11.50
(6.08m)
nwi
1
30
Bailem, Tony
12
Wando
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
30
Noble, Aaron
12
Ridge View
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
32
Toms, Trey
12
Crest
19-10.00
(6.05m)
nwi
1
33
Ali, Roger
10
Hunter College
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
34
Foulks, Craishaud
10
Richland Northea
19-07.50
(5.98m)
nwi
1
35
Jackson, Vincent
10
Amityville Memor
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
36
Hatfield, Westly
12
Lassiter
19-05.50
(5.93m)
nwi
1
37
Williams, Davon
10
South Aiken
19-03.00
(5.87m)
nwi
1
38
Michaelis, Stephen
12
Oakton
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
39
Ramsey, John
11
St Xavier
19-01.50
(5.83m)
nwi
1
40
Mazyck, Kameron
12
Wando
19-01.00
(5.82m)
nwi
1
41
Jackson, Eric
12
St Xavier
18-11.50
(5.78m)
nwi
1
42
Depinto, Francis
12
Pearl River
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
43
Boyan, Marquis
11
Eau Claire
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
44
Collins, AJ
11
Walton
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
45
McCauley, Corbin
11
Seneca
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
46
Willis, Ike
11
Lassiter
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
46
Hunter, Calvin
12
Vance
18-06.50
(5.65m)
nwi
1
48
Ledbetter, Rhaheim
11
Crest
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
49
Reddick, EJ
11
Mauldin
18-04.50
(5.60m)
nwi
1
49
Rogers, Dwight
12
Spartanburg
18-04.50
(5.60m)
nwi
1
51
Wilson, Darius
09
Blythewood
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
51
Sowell, Tamar
12
Irmo
18-04.00
(5.59m)
nwi
1
53
Brown, Devin
11
James Island
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
53
Carson, Tre
11
Lexington
18-03.00
(5.56m)
nwi
1
55
Brown, Tyrell
12
JL Mann
18-02.00
(5.54m)
nwi
1
56
Bauguss, Brad
12
The Bolles
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
57
Cohen, D'Vonte'
11
Beaufort
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
58
Josephson, Johnny
12
South Aiken
17-10.50
(5.45m)
nwi
1
59
McKelvey, Dj
11
JL Mann
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
60
Etta-tawo, Amba
11
McEachern
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
61
Ladson, Ryan
10
Oakton
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
61
Bookert, Travis
11
Eau Claire
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
61
Williams, Antonio
12
Ridge View
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
64
Littlejohn, Jai
11
Clover
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
65
Unknown Athlete
11
Pearl River
17-01.50
(5.22m)
nwi
1
66
Ho, Joe
10
Monsignor Bonner
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
67
Richards, Malcolm
11
Monsignor Bonner
16-09.50
(5.12m)
nwi
1
68
Martin, Chadrick
09
Hunter College
14-10.50
(4.53m)
nwi
1
--
Shipp, Quintaz
12
Collins Hill
ND
(--)
nwi
1
--
Isola, Josh
12
Collins Hill
ND
(--)
nwi
1
--
WALKER, CHRISTIAN
10
Mays
ND
(--)
nwi
1
--
Norris, DaShaw
11
Aiken
ND
(--)
nwi
1
--
Butler, Ashton
09
The Bolles
ND
(--)
nwi
1
--
Fluellen, Trey
12
Campbell
ND
(--)
nwi
1
--
Fleming, Keenan
12
Aiken
ND
(--)
nwi
1
--
Wallace, Desmond
12
Lower Richland
ND
(--)
nwi
1
--
White, Chris
11
Lower Richland
ND
(--)
nwi
1
--
Kiett, Todd
12
Lake Marion
ND
(--)
nwi
1
--
Tart, Wallie
09
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
nwi
1
--
Carpenter, Shai
12
Mauldin
ND
(--)
nwi
1
--
Gregory, Tedrick
10
Greer
ND
(--)
nwi
1
--
Cannon, C.J.
12
Dutch Fork
ND
(--)
nwi
1
--
Zeigler, William
10
Lake Marion
ND
(--)
nwi
1
--
Smalls, Craig
12
Kingstree
ND
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Carpenter, Shai
12
Mauldin
49-04.00
(15.04m)
nwi
1
2
Davidson, CJ
12
D W Daniel
49-00.00
(14.94m)
nwi
1
3
White, Daisaun
12
Asheville
46-06.00
(14.17m)
nwi
1
4
Reddick, EJ
11
Mauldin
46-04.00
(14.12m)
nwi
1
5
Gibson, Bradley
10
Spring Valley
46-02.50
(14.08m)
nwi
1
6
Thompson, Jason
12
Asheville
45-05.50
(13.86m)
nwi
1
7
Stribling, Channing
10
Butler
45-01.00
(13.74m)
nwi
1
8
Mccauley, Chadwick
11
Seneca
44-11.00
(13.69m)
nwi
1
9
Howard, Kedemah
12
Redan
44-09.00
(13.64m)
nwi
1
10
Littlejohn, Jai
11
Clover
44-05.00
(13.54m)
nwi
1
11
Hobgood, Marthony
10
West Oak
44-03.50
(13.50m)
nwi
1
12
Bailem, Tony
12
Wando
44-03.00
(13.49m)
nwi
1
13
Butler, Ashton
09
The Bolles
43-07.00
(13.28m)
nwi
1
14
Lebby, Miles
10
South Pointe
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
15
Unknown Athlete
11
Pearl River
42-10.00
(13.06m)
nwi
1
16
Fulton, Brandon
12
Dutch Fork
42-08.50
(13.02m)
nwi
1
17
Mack, Detrayal
12
Irmo
42-07.50
(12.99m)
nwi
1
18
Jenkins, Robert
12
North Lincoln
42-02.50
(12.87m)
nwi
1
19
Jones, Jordan
10
Hoover
42-01.00
(12.83m)
nwi
1
20
Williams, Michaun
12
Wando
41-11.50
(12.79m)
nwi
1
21
Aiken, Theodore
12
Beaufort
41-08.50
(12.71m)
nwi
1
21
Laney, Norman
12
Morrow
41-08.50
(12.71m)
nwi
1
21
Rogers, Dwight
12
Spartanburg
41-08.50
(12.71m)
nwi
1
24
Theslisme, Kyler
12
White Knoll
41-08.00
(12.70m)
nwi
1
24
Wilson, Malik
10
Spring Valley
41-08.00
(12.70m)
nwi
1
26
Kelly, Demetrius
12
Butler
41-06.00
(12.65m)
nwi
1
27
Jackson, Tyriq
12
Hopewell
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
28
White, Chris
11
Lower Richland
40-11.50
(12.48m)
nwi
1
29
Wright, Markius
11
Hoover
40-09.00
(12.42m)
nwi
1
30
Sowell, Tamar
12
Irmo
40-08.00
(12.40m)
nwi
1
31
Ledbetter, Rhaheim
11
Crest
40-05.50
(12.33m)
nwi
1
32
Green, Devante'
11
Beaufort
40-03.00
(12.27m)
nwi
1
33
Geter, Chad
11
Dutch Fork
39-08.50
(12.10m)
nwi
1
34
Meiman, Evan
12
St Xavier
39-06.50
(12.05m)
nwi
1
35
Oliver, Justice
11
Battery Creek
39-02.50
(11.95m)
nwi
1
36
Fleming, Keenan
12
Aiken
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
37
Simmons, Nigel
12
Amityville Memor
38-06.00
(11.73m)
nwi
1
37
Wolf, Walker
12
T C Roberson
38-06.00
(11.73m)
nwi
1
39
Shipp, Quintaz
12
Collins Hill
38-05.50
(11.72m)
nwi
1
40
Felder, Sam
10
Orangeburg-Wilki
38-02.00
(11.63m)
nwi
1
41
Robinson, T'Qwan
10
Walton
38-00.00
(11.58m)
nwi
1
41
Williams, Kendall
12
JL Mann
38-00.00
(11.58m)
nwi
1
43
Moorer, Emmanuel
12
North Central
37-11.00
(11.56m)
nwi
1
44
Peak, Aaron
09
Blythewood
37-06.00
(11.43m)
nwi
1
45
Bauguss, Brad
12
The Bolles
37-01.50
(11.32m)
nwi
1
46
Norris, DaShaw
11
Aiken
37-01.00
(11.30m)
nwi
1
47
Robinson, Jordan
11
JL Mann
37-00.50
(11.29m)
nwi
1
48
Hall, Raymond
11
Spartanburg
36-11.00
(11.25m)
nwi
1
49
Shoultz, DeAndre
10
South Aiken
36-06.50
(11.14m)
nwi
1
50
wharton, tajir
12
Vance
36-05.50
(11.11m)
nwi
1
51
Jones, Bo
11
St Xavier
36-02.00
(11.02m)
nwi
1
52
Elliott, Quad
09
Fort Mill
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
53
Wood, Matthew
10
Lassiter
34-07.50
(10.55m)
nwi
1
54
Drabinski, Adam
12
Monsignor Bonner
34-07.00
(10.54m)
nwi
1
--
Brown, Devin
11
James Island
ND
(--)
nwi
1
--
Adams, Ricky
12
Batesburg-Leesvi
ND
(--)
nwi
1
--
Green, Travaris
11
Richland Northea
ND
(--)
nwi
1
--
McCauley, Corbin
11
Seneca
ND
(--)
nwi
1
--
Crowder, Matthew
10
Harding Universi
ND
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Squibbs, Brett
11
South Pointe
16-00.00
(4.88m)
1
2
Pillow *, Chris
12
Atlee
15-06.00
(4.72m)
1
3
Abernethy, Taylor
12
Summerville
15-06.00
(4.72m)
1
4
Unknown Athlete
11
East Forsyth
15-00.00
(4.57m)
1
5
Buxton, Colin
12
South Aiken
14-06.00
(4.42m)
1
10
Stowe, Jacob
12
Butler
13-06.00
(4.11m)
1
11
Chueng, William
12
Irmo
13-06.00
(4.11m)
1
6
Eckenroth, Austin
11
Flowery Branch
13-06.00
(4.11m)
1
7
Grose, Justin
11
Brookwood
13-06.00
(4.11m)
1
8
Harris, Reid
11
Watauga
13-06.00
(4.11m)
1
8
Cole, Joey
12
Spring Valley
13-06.00
(4.11m)
1
12
Spadaccini, Chris
12
Pearl River
13-00.00
(3.96m)
1
12
Cooper, Dylan
12
Dutch Fork
13-00.00
(3.96m)
1
12
Depinto, Francis
12
Pearl River
13-00.00
(3.96m)
1
12
Scholz, Andrew
Summerville
13-00.00
(3.96m)
1
12
Lattimore, Christian
12
Spring Valley
13-00.00
(3.96m)
1
12
Boswell, Zac
10
Hoover
13-00.00
(3.96m)
1
12
Pate, James
12
Lassiter
13-00.00
(3.96m)
1
12
Rowe, James
10
Lassiter
13-00.00
(3.96m)
1
12
Jackson, James
11
North Lincoln
13-00.00
(3.96m)
1
12
Murphy, Tim
11
New Fairfield
13-00.00
(3.96m)
1
--
Massey, Aaron
12
East Forsyth
NH
(--)
1
--
Chapman, Ryan
12
Dutch Fork
NH
(--)
1
--
Ruble, Max
11
Watauga
NH
(--)
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vaughn, Briana
11
Union Grove
11.93
nwi
2
2
Green, Christal
12
Dreher
12.13
nwi
1
3
Morgan, Snow
12
Southwest Dekalb
12.15
nwi
2
4
Gray, Gabrielle
11
Wren
12.16
nwi
2
5
Martin, Shekara
10
Ridge View
12.23
nwi
1
6
Glenn, Simone
09
Brookwood
12.34
nwi
1
7
Obi, Jacqueline
11
Grayson
12.38
nwi
2
8
Scott, Kenya
12
Southwest Dekalb
12.43
nwi
2
9
Tapper, Naya
11
West Oak
12.44
nwi
2
10
Carter, Tayla
11
Walton
12.48
nwi
2
11
Golston, Raveen
11
Dutch Fork
12.55
nwi
2
12
Unknown Athlete
11
East Forsyth
12.56
nwi
1
13
Dunston, Cierra
09
McEachern
12.59
nwi
1
14
Stevens, Chelsie
11
Elizabeth Seton
12.74
nwi
1
15
Flower, Abigail
12
E C Glass
12.78
nwi
1
--
Weathers, Dominique
12
Vance
NT
nwi
1
Womens 100m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Vaughn, Briana
11
Union Grove
12.04
+1.2
14
2
Morgan, Snow
12
Southwest Dekalb
12.10
+1.4
10
3
Gray, Gabrielle
11
Wren
12.18
+1.7
12
4
Obi, Jacqueline
11
Grayson
12.26
+2.0
11
5
Scott, Kenya
12
Southwest Dekalb
12.30
+1.5
5
6
Carter, Tayla
11
Walton
12.33
nwi
6
7
Tapper, Naya
11
West Oak
12.34
+2.0
11
8
Weathers, Dominique
12
Vance
12.37
+2.0
11
8
Golston, Raveen
11
Dutch Fork
12.37
+2.0
11
10
Glenn, Simone
09
Brookwood
12.38
nwi
7
11
Martin, Shekara
10
Ridge View
12.39
nwi
6
12
Dunston, Cierra
09
McEachern
12.43
+1.2
14
13
Green, Christal
12
Dreher
12.44
nwi
2
14
Flower, Abigail
12
E C Glass
12.49
+1.7
12
15
Stevens, Chelsie
11
Elizabeth Seton
12.51
nwi
8
15
Unknown Athlete
11
East Forsyth
12.51
nwi
13
17
Rose, Shalace
12
Camden
12.54
+0.4
1
18
Elliot, Tori
11
Fort Mill
12.55
+0.4
4
19
Dease, Nyeisha
11
Richland Northea
12.57
nwi
6
20
Williams, Mariah
10
White Knoll
12.58
+0.1
9
21
Stanley, Makyla
8
James Island
12.59
+1.7
12
22
Daphness, Sheneice
12
Hunter College
12.65
nwi
7
23
Thompson, Symphony
12
JL Mann
12.67
nwi
8
23
Brown, India
09
West Florence
12.67
+1.5
5
23
Sullivan, Cruz
12
Douglas Byrd
12.67
+0.4
4
26
Whiteside, Arianna
09
T C Roberson
12.68
+1.2
14
26
Davis, Tianna
12
Ridge View
12.68
nwi
3
28
VANCE, TEE'ASIAH
8
JL Mann
12.69
+1.4
10
29
Alston, Jena
09
Blythewood
12.70
+1.2
14
29
Bateman, Zakiya
09
E C Glass
12.70
nwi
13
31
Feimster, Taylor
12
T C Roberson
12.71
+2.0
11
32
Campbell, Kimberly
10
Hunter College
12.72
+1.5
5
33
Belton, Shakena
12
Eau Claire
12.83
+0.4
1
34
Pollock, Stephanie
11
Beaufort
12.84
+1.4
10
35
McCaskel, Shameka
12
Eau Claire
12.85
nwi
3
36
Jenkins-Dodd, Takeyra
09
Greer
12.86
+1.7
12
36
Grier, Pazara
12
Vance
12.86
+0.4
1
38
Bennett, Monique
11
Collins Hill
12.89
+0.4
4
39
Graves, Sierra
12
Collins Hill
12.90
+0.1
9
40
Owens, Tanazia
10
Harding Universi
12.92
nwi
3
41
Maneice-Marbury, Joy
11
Hoover
12.93
nwi
8
42
Collins, Angelica
09
Wando
12.95
nwi
8
42
SPENCER, MIKELA
11
Mays
12.95
+0.1
9
44
Caldwell, J. Mary
12
Butler
12.96
+0.4
4
45
Hill, Devonna
10
Indian Land
12.98
nwi
3
46
johnson, tyler
12
Mays
13.03
+0.4
1
47
Garrick, Zora
10
Irmo
13.05
nwi
2
48
Cooke, Meaghan
09
West Florence
13.10
+1.4
10
49
Johnson, Tichina
8
Cross
13.12
+1.7
12
50
Kilgore, Briauna
10
Elizabeth Seton
13.14
nwi
2
51
Wynn, Christoni
10
McEachern
13.17
nwi
13
51
Camp, Michaela
11
South Aiken
13.17
+0.4
1
53
Sherman, Jahkya
11
Irmo
13.18
nwi
6
53
Dixon, Precillya
11
Lower Richland
13.18
+1.7
12
55
Myers, Quianna
11
Orangeburg-Wilki
13.19
+1.2
14
56
Demeritte, Nadesha
12
Brookwood
13.24
nwi
8
--
Thompson-Charles, Paige
10
Hunter College
13.30
nwi
3
57
White, Alisa
12
The Bolles
13.30
+2.0
11
58
Lisbon, Shanyra
09
Cross
13.31
nwi
3
59
Samuels, Adrienne
12
Blythewood
13.35
+0.4
4
60
Roach, Melanie
10
Harding Universi
13.37
nwi
6
61
Brown, Tyasia
12
Hopewell
13.38
+1.2
14
61
Smalls, Aaliyah
09
Beaufort
13.38
nwi
6
63
Vaughn, Jasmine
11
Battery Creek
13.43
+0.4
1
64
Johnson, Lashauntrel
12
Orangeburg-Wilki
13.44
nwi
7
65
Middleton, Anysah
11
Spartanburg
13.46
nwi
7
66
Drayton, Dekeidra
12
Bluffton
13.47
nwi
7
66
Humphrey, Breona
11
Hoover
13.47
+1.5
5
68
Henry, Angelyse
12
James Island
13.52
+1.5
5
68
Zeller, Jasmine
11
Oakton
13.52
+1.7
12
70
Abernathy, Shelby
10
Watauga
13.56
nwi
7
71
Copeland, Shaquille
11
Spartanburg
13.57
+1.4
10
72
Moore, Ayana
10
Spring Valley
13.60
nwi
13
73
Joe, Torie
10
North Central
13.66
nwi
13
74
Bryant, Monique
11
Bluffton
13.76
nwi
8
74
Scott, Chelsea
10
Butler
13.76
+1.5
5
--
Wright, Kenya
Hunter College
13.80
+0.4
4
76
Williamson, Rashida
09
Dutch Fork
13.82
+0.1
9
77
Butters, Christianne
10
Oakton
13.85
nwi
2
78
Johnson, Angellic
12
The Bolles
13.87
nwi
6
79
Drummonds, Taylor
10
Watauga
13.88
+1.4
10
80
Keitt, Makayla
7
Lower Richland
13.89
nwi
13
81
Williams, Jessica
09
Richland Northea
14.03
+0.4
1
82
Greene, Keisha
09
Spring Valley
14.07
nwi
3
83
McCaskill, Andrea
12
North Central
14.24
nwi
8
84
Buschman, Alaina
09
Lassiter
14.25
+0.4
1
85
Simmons, Laura
09
Walton
14.26
+0.4
4
--
Clouden Mallett, Raegine
Hunter College
14.33
+1.7
12
86
McKnight, Destiny
7
Stratford
14.38
nwi
2
87
Leonard, Erin
11
Lassiter
15.12
+1.5
5
88
Vaughn, Ja'Lisa
11
Battery Creek
15.39
nwi
3
--
Alyssa, Felton
11
Chamblee
NT
+0.1
9
--
Sykes, Destinie
10
Ashbrook
NT
+0.1
9
--
Henderson, Angelica
9
Chamblee
NT
+0.4
4
--
McKnight, Keara
11
Wekiva
NT
nwi
2
--
Griffin, Niaja
12
Wekiva
NT
nwi
13
--
Mack, Chavoneka
7
Greer
NT
+1.2
14
--
Sharber, Brandi
10
Airport
NT
+1.5
5
--
Powell, Kennedy
09
Hillgrove (Cobb)
NT
nwi
7
--
Kibler, Ambria
12
Chapin
NT
+0.1
9
--
Broussard, Kirsten
09
Fort Mill
NT
nwi
2
--
Logan, Katerra
10
Trident Academy
NT
+1.4
10
--
Hutchinson, Cheyenne
11
Hopewell
NT
nwi
2
--
Keller, Kourtney
10
Hillgrove (Cobb)
NT
nwi
6
--
Rosier, Ashlan
09
Lakeside Evans
NT
+2.0
11
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Baird, Kadecia
10
Hunter College
24.75
-0.8
2
2
Green, Christal
12
Dreher
24.78
-0.8
2
3
Seymour, Kiah
11
Archbishop Carro
24.86
-0.8
2
4
Gray, Gabrielle
11
Wren
25.40
-0.8
2
5
Gulley, Lauren
12
Mallard Creek
25.41
-0.9
1
6
Martin, Shekara
10
Ridge View
25.42
-0.8
2
7
Elliot, Tori
11
Fort Mill
25.44
-0.9
1
8
Daphness, Sheneice
12
Hunter College
25.45
-0.9
1
9
Dease, Nyeisha
11
Richland Northea
25.46
-0.9
1
10
Dunston, Cierra
09
McEachern
25.58
-0.8
2
11
Glenn, Simone
09
Brookwood
25.71
-0.8
2
12
Williams, Mariah
10
White Knoll
25.74
-0.9
1
13
Young, Briana
12
Elizabeth Seton
25.76
-0.9
1
14
Gray, Crystal
10
Redan
25.82
-0.9
1
15
Brown, India
09
West Florence
26.20
-0.9
1
--
Weathers, Dominique
12
Vance
NT
-0.8
2
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Glenn, Simone
09
Brookwood
24.54w
+2.4
6
2
Baird, Kadecia
10
Hunter College
24.70
+1.2
9
3
Weathers, Dominique
12
Vance
24.79
+1.6
13
4
Seymour, Kiah
11
Archbishop Carro
24.84w
+3.4
10
5
Green, Christal
12
Dreher
24.86
+1.7
5
6
Dunston, Cierra
09
McEachern
25.04
+0.7
1
7
Martin, Shekara
10
Ridge View
25.06w
+2.1
3
8
Gray, Gabrielle
11
Wren
25.11w
+2.4
6
9
Gulley, Lauren
12
Mallard Creek
25.22
+1.2
9
10
Dease, Nyeisha
11
Richland Northea
25.25
+1.6
4
11
Elliot, Tori
11
Fort Mill
25.28w
+2.1
3
12
Young, Briana
12
Elizabeth Seton
25.39
+2.0
12
13
Williams, Mariah
10
White Knoll
25.52
+1.2
9
14
Daphness, Sheneice
12
Hunter College
25.56
+1.6
7
15
Gray, Crystal
10
Redan
25.64
+1.6
4
16
Brown, India
09
West Florence
25.71
+1.6
7
17
johnson, tyler
12
Mays
25.74w
+2.4
11
18
Tapper, Naya
11
West Oak
25.75w
+2.4
11
19
Rose, Shalace
12
Camden
25.77
+0.7
1
20
Belton, Shakena
12
Eau Claire
25.79w
+2.8
2
--
Campbell, Kimberly
10
Hunter College
25.84w
+2.1
8
21
Bateman, Zakiya
09
E C Glass
25.84
+1.2
9
22
Unknown Athlete
11
East Forsyth
25.86
+1.6
4
22
Proffitt, Sage
11
North Lincoln
25.86
+1.7
5
24
Pollock, Stephanie
11
Beaufort
25.90w
+2.1
8
25
Davis, Tianna
12
Ridge View
25.91w
+2.8
2
26
Burkett, Jasmine
09
The Bolles
25.99
+1.6
7
26
Owens, Tanazia
10
Harding Universi
25.99w
+2.1
8
28
Keller, Kourtney
10
Hillgrove (Cobb)
26.02w
+3.4
10
28
Childs, Jazmyne
12
Harding Universi
26.02
+1.7
5
30
VANCE, TEE'ASIAH
8
JL Mann
26.04
+1.7
5
31
Golston, Raveen
11
Dutch Fork
26.08
+1.6
7
32
Gooden, Chalandra
11
Hoover
26.09w
+2.4
6
33
Bryant-Brock, Amber
11
McEachern
26.13w
+3.4
10
34
Flower, Abigail
12
E C Glass
26.15
+1.6
13
35
Thompson, Symphony
12
JL Mann
26.16
+1.6
13
36
Alston, Jena
09
Blythewood
26.27w
+2.1
3
36
Jefferson, Nikkia
11
Redan
26.27
+2.0
12
38
Garcia, Carmen
12
Collins Hill
26.30w
+2.1
8
39
Pressley, Brianna
09
Blythewood
26.32w
+2.4
6
40
Davis, Mel
12
Butler
26.37
+2.0
12
41
solomon, taylor
12
Mays
26.38
+0.7
1
42
Kellar, Megan
11
Collins Hill
26.39w
+2.4
6
43
Sherman, Shakira
11
Irmo
26.40
+1.6
13
44
Middleton, Cashyna
12
Spartanburg
26.43w
+2.8
2
45
Jenkins-Dodd, Takeyra
09
Greer
26.45w
+3.4
10
45
King, Ashlei
10
Lexington
26.45
+1.6
4
47
Briscoe, Justice
10
Mallard Creek
26.46
+0.7
1
48
Thorn, Toni
10
West Oak
26.48
+1.2
9
49
Sharber, Brandi
10
Airport
26.49w
+2.8
2
50
Hill, Devonna
10
Indian Land
26.61
+1.6
7
51
Vaughn, Jasmine
11
Battery Creek
26.71w
+2.1
8
52
Garrick, Zora
10
Irmo
26.79w
+2.1
8
53
Collier, Nyah
12
Oakton
26.82
+1.6
4
54
Rencher, Taylor
11
Brookwood
26.88
+1.7
5
55
Williams, Alyse
11
Elizabeth Seton
26.94
+1.7
5
56
Dixon, Precillya
11
Lower Richland
26.97w
+2.4
11
57
Pickett, Chamondra
10
Eau Claire
27.05
+1.2
9
58
Holt, Cleo
11
Walton
27.16w
+2.1
3
59
Heyward-White, Bre-Anna
7
Beaufort
27.29w
+3.4
10
60
Moore, Ayana
10
Spring Valley
27.60w
+2.1
8
61
Abernathy, Shelby
10
Watauga
27.73w
+2.4
11
62
Johnson, Angellic
12
The Bolles
27.81w
+2.4
6
63
Stokes, Shawanda
12
Bluffton
28.15
+1.6
13
64
Humphrey, Breona
11
Hoover
28.16
+2.0
12
65
Joe, Torie
10
North Central
28.18w
+2.1
3
66
Fripp, Tatyana
09
Bluffton
28.32w
+3.4
10
67
Clements, AnnaChristina
10
Oakton
28.35
+1.7
5
68
Williamson, Rashida
09
Dutch Fork
28.46
+0.7
1
69
Pennell, Carrie
09
Watauga
29.45
+1.7
5
70
Smullen, Shauntel
09
Spring Valley
29.81w
+2.8
2
71
Leonard, Erin
11
Lassiter
30.57
+1.6
7
--
Awoyale, Nike
11
Walton
NT
+1.6
4
--
Montgomery, Rauna
12
Wekiva
NTw
+2.8
2
--
McKnight, Keara
11
Wekiva
NT
+0.7
1
--
Lisbon, Shanyra
09
Cross
NT
+0.7
1
--
Grier, Pazara
12
Vance
NTw
+2.1
3
--
Gilliard, Marchaeya
09
Cross
NTw
+2.4
6
--
Vaughn, Briana
11
Union Grove
NT
+2.0
12
--
Alyssa, Felton
11
Chamblee
NTw
+2.4
11
--
Collins, Emani
09
Woodland (Stockb
NT
+1.2
9
--
Henderson, Angelica
9
Chamblee
NTw
+2.4
6
--
Brown, Gretchen
11
Battery Creek
NT
+2.0
12
--
Ingram, Shelby
09
West Oak
NT
+1.6
4
--
Coleman, Destiny
11
Woodland (Stockb
NT
+0.7
1
--
Powell, Kennedy
09
Hillgrove (Cobb)
NT
+1.6
7
--
Coulter, Destiny
10
Orangeburg-Wilki
NTw
+2.8
2
--
Hampton, Alexis
10
Richland Northea
NTw
+3.4
10
--
Lea, Tyra
10
Butler
NT
+1.6
13
--
Armstrong, Jerkarria
09
Lower Richland
NT
+2.0
12
--
Teague, Tiana
12
Elizabeth Seton
NT
+1.6
13
--
Fross, Marshara
11
Lassiter
NTw
+2.1
3
--
Broussard, Kirsten
09
Fort Mill
NTw
+2.4
11
--
Scott, Kenya
12
Southwest Dekalb
NTw
+2.8
2
--
Jeter, Ashlee
11
Spartanburg
NT
+1.6
4
--
Logan, Katerra
10
Trident Academy
NT
+1.6
7
--
Barton, Keyalla
09
Greer
NTw
+2.4
11
--
Williams, Charlotte
11
Southwest Dekalb
NTw
+2.1
3
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Farquharson, Sandrae
11
Hunter College
55.56
8
2
Mungo, T'Shelia
12
Independence
55.72
8
3
Green, Christal
12
Dreher
55.75
8
--
Joseph, Nyanka
Hunter College
56.87
1
4
Seaton, Shakele
12
Hunter College
57.04
8
5
Seymour, Kiah
11
Archbishop Carro
57.21
8
6
Rose, Shalace
12
Camden
57.73
6
7
Owens, Tanazia
10
Harding Universi
58.23
7
8
Davis, Mel
12
Butler
58.43
6
9
Proffitt, Sage
11
North Lincoln
58.74
7
10
Gray, Crystal
10
Redan
58.87
8
11
Burkett, Jasmine
09
The Bolles
59.25
7
11
Williams, Michaela
11
West Oak
59.25
6
13
Williams, Charlotte
11
Southwest Dekalb
59.41
7
14
Bothwell, Peyton
11
Woodland (Stockb
1:00.00
5
15
Fross, Marshara
11
Lassiter
1:00.19
4
16
Tucker, Taylor
10
Elizabeth Seton
1:00.37
5
17
Banks, Taylor
11
McEachern
1:01.02
4
18
Burris, Stephanie
12
Tuscola
1:01.13
6
19
Chambers, Rayna
10
Elizabeth Seton
1:01.14
5
20
Johnson, Sarah
10
South Aiken
1:01.27
8
21
Egbula, Riley
8
Hillcrest
1:01.30
5
22
Cadet, Shaina
09
Hoover
1:01.41
5
23
Harris, Tamornay
12
Spartanburg
1:01.68
4
24
Hampton, Alexis
10
Richland Northea
1:02.13
3
25
Johnson, Trikeria
11
North Lincoln
1:02.20
5
26
solomon, taylor
12
Mays
1:02.32
1
27
Green, Zalisa
12
McEachern
1:02.67
6
28
Ingram, Shelby
09
West Oak
1:02.83
3
29
Shuler, Donnesha
10
Dutch Fork
1:02.85
3
30
Leonard, Katie
11
Brookwood
1:02.99
3
31
Garcia, Carmen
12
Collins Hill
1:03.17
6
32
Johnson, Taylor
11
Hillgrove (Cobb)
1:03.40
4
33
McCray, Desiree
11
Irmo
1:03.41
3
34
Myers, Quianna
11
Orangeburg-Wilki
1:03.73
4
35
Harwood, Morgan
12
Oakton
1:03.88
4
36
McQuilla, Jai
11
Spring Valley
1:04.00
2
37
Heyward, Kelsey
7
JL Mann
1:04.16
5
38
Howard-Mazyck, Alison
10
Hopewell
1:04.19
2
39
Heyward, Keyuntay
10
Hilton Head Prep
1:04.20
2
40
Smith, Alexis
12
Ridge View
1:04.37
3
41
Holmes, Veneshia
11
Beaufort
1:04.44
7
42
Evans, Ashanti
12
Vance
1:04.58
3
43
Heyward-White, Bre-Anna
7
Beaufort
1:04.75
5
44
Walters, Autumn
09
Blythewood
1:04.78
2
44
Bowens, Shalise
11
Spring Valley
1:04.78
3
46
Hawkins, Erin
12
James Island
1:05.61
1
47
Cutler, Nyna
11
Walton
1:05.86
2
48
Brown, Sydney
10
E C Glass
1:06.36
1
49
Grant, Zelephair
7
Cross
1:07.40
1
50
Stockman, Anna
09
Wando
1:07.91
1
51
Obi, Jacqueline
11
Grayson
1:08.78
8
52
Hayden, Lauren
09
Assumption
1:09.96
1
53
Pennell, Carrie
09
Watauga
1:12.14
1
--
Clark, Shakeana
11
Wekiva
NT
6
--
Brown, India
09
West Florence
NT
4
--
Coleman, Lyvette
12
Battery Creek
NT
4
--
Jenkins-Dodd, Takeyra
09
Greer
NT
7
--
McCaskel, Shameka
12
Eau Claire
NT
7
--
Crimi, Mallory
09
Fort Mill
NT
2
--
Wright, Quanisha
8
North Central
NT
2
--
Burr, Shanel
09
North Lincoln
NT
6
--
Boatwright, Imani
10
Lower Richland
NT
7
--
Martin, Lauren
10
Chamblee
DQ
2
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Todd, Anna
10
Spartanburg
2:18.01
1
2
Cooper, Greciana
11
Southwest Dekalb
2:18.14
1
3
Moise-Joseph, Nyanka
12
Hunter College
2:19.67
1
4
Shanks, QuanDra
11
Brookwood
2:20.52
1
5
Roberts, Julia
11
Watauga
2:21.23
1
6
Miller, Taylor
12
Fort Mill
2:22.67
1
7
Williams, Amelia
12
The Bolles
2:23.95
1
8
Jackson, Morgan
12
North Lincoln
2:24.37
1
9
Mullikan, Alyssa
12
Evans
2:25.03
1
10
Kissel, Caroline
11
Brookwood
2:25.13
1
11
Wilson, Shantia
11
Indian Land
2:25.64
1
12
Turner, Catherine
12
Spartanburg
2:26.01
1
13
Payne, Jasmine
09
Lakeside Evans
2:26.04
1
14
Boff, Maria
11
Harrison
2:26.54
1
15
Shukla, Oshin
12
Oakton
2:26.64
1
16
Jones, Alyson
12
Oakton
2:27.53
1
17
Morris, Elizabeth
12
The Bolles
2:28.31
1
18
Parsons, Shannon
11
Collins Hill
2:28.45
1
19
Brown, Sequoia
09
JL Mann
2:28.60
1
20
Falta, Sarah
10
D W Daniel
2:28.79
1
21
Schilpp, Hannah
12
Wando
2:28.80
1
22
Anderson, Victoria
12
Jack Britt
2:29.02
1
23
Shetler, Kaitlyn
11
Mallard Creek
2:29.16
1
24
Marko, Ellen
12
Assumption
2:29.57
1
25
Vogel, Jessa
12
North Lincoln
2:29.86
1
26
Holden, Alyssa
11
Wando
2:30.24
1
27
Fox, Allison
11
North Lincoln
2:30.33
1
28
Lewis, Abby
12
Fort Mill
2:30.42
1
--
Pugh, Kenisha
Hunter College
2:30.82
1
29
Taylor, Kelsey
11
Walton
2:30.87
1
30
Oputa, Angelina
11
Elizabeth Seton
2:31.25
1
31
Maddox, Aisha
12
Irmo
2:31.42
1
32
Boyle, Emily
12
Walton
2:31.57
1
33
Cook, Lauren
11
T C Roberson
2:31.86
1
34
Arians, Presley
10
Hoover
2:31.98
1
35
Leinheiser, Anna
10
Hoover
2:32.43
1
36
Macsay, Jane
09
Mauldin
2:32.53
1
37
Cash, Sarah
09
Landrum
2:32.90
1
38
Satterthwaite, Mary Chri
12
Irmo
2:33.09
1
39
Mull, Ashley
11
T C Roberson
2:33.29
1
40
Putich, Madison
10
Bluffton
2:33.52
1
41
Prochaska, Anna Leigh
09
JL Mann
2:33.75
1
42
Monte, Jessica
12
Greer
2:33.90
1
43
Perez, Mercedes
12
Southwest Dekalb
2:34.12
1
44
Dawson, Elizabeth
09
D W Daniel
2:34.61
1
45
Beane, Frazier
09
Mauldin
2:35.18
1
46
Dukes, Carol
12
North Lincoln
2:35.31
1
47
Parker, Jenna
10
North Lincoln
2:35.60
1
48
Payne, Erin
11
Lakeside Evans
2:35.70
1
49
White, Alexandria
12
Blythewood
2:35.97
1
50
Gutierrez, Rachel
11
Lassiter
2:36.41
1
--
Joseph, Sabrina
10
Hunter College
2:37.28
1
51
Steedly, Lauren
11
Chapin
2:37.43
1
52
Cooke, Meaghan
09
West Florence
2:38.09
1
53
NASH, SHAKERIA
10
Mays
2:38.72
1
54
Unknown Athlete
09
East Forsyth
2:39.31
1
55
Brosso, Samantha
10
Butler
2:39.57
1
56
Gilmore, Alyssia
12
Orangeburg-Wilki
2:39.62
1
57
Edu, Daisy
12
Stratford
2:40.04
1
58
McCoy, Haley
11
Chapin
2:40.76
1
59
Walters, Ciarra
12
Elizabeth Seton
2:41.56
1
60
Bowens, Shalise
11
Spring Valley
2:42.11
1
61
Giles, Annadet
09
Bluffton
2:42.38
1
62
blow, chervon
11
Mays
2:42.86
1
63
Caldwell, Persephone
11
Richland Northea
2:43.03
1
64
Taylor, Kailyn
09
Spring Valley
2:43.05
1
65
Davis, Natalie
09
James Island
2:43.18
1
66
Maddox, Madison
8
Beaufort
2:43.27
1
67
Morris, Lauren
10
Blythewood
2:44.10
1
68
Maring, Mariah
09
Collins Hill
2:44.16
1
--
Fernandes, Odessa
10
Hunter College
2:45.00
1
69
Guyton, Kyndel
09
Assumption
2:46.50
1
70
Aikens, Tremaine
12
Battery Creek
2:46.52
1
71
Moseley, Kinslee
09
James Island
2:46.72
1
72
Gomez, Fraxedy
09
Butler
2:48.27
1
73
Fine, Avery
10
Hilton Head Prep
2:48.62
1
74
Pope, Mariah
09
Evans
2:51.26
1
75
Screen, Kennithia
10
Beaufort
2:52.32
1
76
Hawkins, Tara
7
Greer
2:58.81
1
77
Gregson, Caroline
12
East Forsyth
3:00.77
1
78
Alston, Darrian
11
Lower Richland
3:10.05
1
--
Brynildsen, Aurora
12
Clover
NT
1
--
Leak, Margaret
12
Trident Academy
NT
1
--
McGhee, Michaela
10
Woodland (Stockb
NT
1
--
Shipman, Gerlisa
12
Woodland (Stockb
NT
1
--
Martin, Lauren
10
Chamblee
NT
1
--
Hutto, Jacoy
10
Wekiva
NT
1
--
Clark, Shakeana
11
Wekiva
NT
1
--
Waller, Mariah
12
Ridge View
NT
1
--
Dixon, Kara
8
South Aiken
NT
1
--
Perry, Elless
12
Richland Northea
NT
1
--
Whitmire, Jessica
12
Pendleton
NT
1
--
Quindlen, Taylor
10
Dutch Fork
NT
1
--
Bass, Savannah
8
Dreher
NT
1
--
Seaton, Shakele
12
Hunter College
NT
1
--
Lloyd, Imani
8
Lower Richland
NT
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bowles, Anna
12
Lakeside Evans
5:01.36
1
2
Kissel, Caroline
11
Brookwood
5:07.56
1
3
Chandler, Rebecca
12
The Bolles
5:09.29
1
4
Middlebrook, Darby
10
Watauga
5:09.33
1
5
Gordon, Brooke
10
T C Roberson
5:10.20
1
6
Leak, Margaret
12
Trident Academy
5:12.53
1
7
Miller, Taylor
12
Fort Mill
5:14.63
1
8
Townsend, Katie
12
Lakeside Evans
5:15.43
1
9
Brandli, Meagan
12
Wando
5:17.66
1
10
Winslow, Vicky
12
Collins Hill
5:18.97
1
11
Dougherty, Hailey
09
Oakton
5:20.66
1
12
Emory, Madison
12
North Lincoln
5:20.90
1
13
Barbour, Hannah
11
Watauga
5:20.99
1
14
Polite, Jasmine
12
Stratford
5:21.74
1
15
Lifer, Faith
10
Hilton Head Prep
5:21.95
1
16
Heneage, Meri
10
Lexington
5:22.52
1
17
Talbert, Madelin
11
South Meckle
5:22.56
1
18
Merriman, Marcie
10
Lassiter
5:24.42
1
19
Miller, Laura
10
JL Mann
5:24.55
1
20
Lopez, Anakaren
12
Brookwood
5:24.59
1
21
McCaslin, Caroline
11
Assumption
5:25.27
1
22
Boff, Maria
11
Harrison
5:25.94
1
23
Shetler, Kaitlyn
11
Mallard Creek
5:26.01
1
24
Harvey, Alexa
12
T C Roberson
5:26.14
1
25
Williams, Brittany
11
Mauldin
5:27.55
1
26
Bean, Emily
09
Assumption
5:28.72
1
27
Todd, Anna
10
Spartanburg
5:29.34
1
28
Hutchinson, Mary Grace
10
Irmo
5:30.40
1
29
Middlebrook, Hailey
11
Watauga
5:32.08
1
30
Sanders, Emily
11
JL Mann
5:32.37
1
31
Dawson, Elizabeth
09
D W Daniel
5:32.56
1
32
Sewell, Lia
11
Walton
5:33.73
1
33
Stewart, Brianna
10
Oakton
5:34.09
1
34
Beane, Frazier
09
Mauldin
5:35.16
1
35
Ruehl, Katarina
10
North Lincoln
5:36.68
1
36
Boyle, Danielle
12
Walton
5:37.52
1
37
Cash, Sarah
09
Landrum
5:37.70
1
38
Milling, India
10
Indian Land
5:38.22
1
39
Fairey, Melissa
10
Wando
5:39.84
1
40
Kilburn, Meredith
11
Fort Mill
5:44.21
1
41
Oputa, Angelina
11
Elizabeth Seton
5:47.67
1
42
Radenbaugh, Savanah
11
Irmo
5:47.82
1
43
Unknown Athlete
09
East Forsyth
5:49.88
1
44
Perez, Mercedes
12
Southwest Dekalb
5:50.31
1
45
Rice, Rachel
11
The Bolles
5:50.58
1
46
Norden, Taylor
09
D W Daniel
5:51.76
1
47
McElrath, Anna
09
Independence
5:54.82
1
--
Nelsen, Taylor
11
Watauga
5:54.94
1
48
Monte, Jessica
12
Greer
5:54.95
1
49
Waller, Mariah
12
Ridge View
5:56.48
1
50
Holton, Kennedy
09
Elizabeth Seton
6:02.85
1
51
Maddox, Madison
8
Beaufort
6:03.82
1
52
Mihelich, Mallory
09
Ridge View
6:06.28
1
53
Maring, Mariah
09
Collins Hill
6:07.48
1
54
WILLIAMS, KHAYLA
10
Mays
6:14.66
1
55
Waters, Samantha
10
Landrum
6:15.46
1
56
Fernandes, Odessa
10
Hunter College
6:22.13
1
57
Gregson, Caroline
12
East Forsyth
6:22.38
1
58
Smith, Summer
7
James Island
6:23.76
1
59
Dupree, Emma
7
James Island
6:23.86
1
60
Olson, Marisa
12
Lassiter
6:29.95
1
61
Roberts, Kaitlyn
10
Hoover
6:33.41
1
62
Thompson, Ashley
09
Richland Northea
6:33.53
1
63
Cox, Chelsea
7
Greer
6:40.25
1
64
Rezac, Bethany
09
South Aiken
7:03.37
1
65
Miller, Alexis
11
Battery Creek
7:06.17
1
66
Rice, Sarah
11
Battery Creek
8:10.76
1
--
Richardson, Logan
09
Spring Valley
NT
1
--
Martin, Stefanie
09
Spring Valley
NT
1
--
McBride, Morgan
09
Trident Academy
NT
1
--
Richardson, Ellen
12
Spartanburg
NT
1
--
Castro, Allie
09
North Lincoln
NT
1
--
Fornshell, Savannah
11
North Lincoln
NT
1
--
Aune, Madeline
09
Beaufort
NT
1
--
Hutto, Jacoy
10
Wekiva
NT
1
--
Arians, Presley
10
Hoover
NT
1
--
NASH, SHAKERIA
10
Mays
NT
1
--
Marker, Kassidy
10
South Aiken
NT
1
--
Whitmire, Jessica
12
Pendleton
NT
1
--
Perry, Elless
12
Richland Northea
NT
1
--
Syfert, Amelia
10
Dutch Fork
NT
1
--
Cranford, Kirby
12
South Pointe
NT
1
--
Ruemmler, Jaclyn
11
Mallard Creek
NT
1
--
Goode, Madison
09
South Pointe
NT
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kilburn, Meredith
11
Fort Mill
10:58.63
1
2
Merriman, Marcie
10
Lassiter
11:06.21
1
3
Bowles, Sarah
10
Lakeside Evans
11:16.98
1
4
Miller, Laura
10
JL Mann
11:24.70
1
5
Haughey, Sinead
12
D W Daniel
11:31.50
1
6
Harkins, Sophie
12
Marist
11:33.69
1
7
Tate, Evie
10
Spartanburg
11:39.67
1
8
Williams, Brittany
11
Mauldin
11:40.65
1
9
Sanders, Emily
11
JL Mann
11:43.27
1
10
Whitworth, Chloe
11
Collins Hill
11:44.28
1
11
Womack, Alexa
10
Walton
11:49.49
1
12
Manesoitis, Sara
12
Hilton Head Prep
11:52.85
1
13
Sams, Danielle
12
Stratford
11:56.41
1
14
Arrington, Allyson
12
T C Roberson
11:57.34
1
15
Lewis, Abby
12
Fort Mill
11:58.34
1
16
Compton, Georgia
10
Wando
12:07.28
1
17
Wilson, Payton
10
Brookwood
12:08.70
1
18
Garrett, Audrey
12
North Lincoln
12:12.95
1
19
Radenbaugh, Savanah
11
Irmo
12:13.05
1
20
Harman, Madison
10
Watauga
12:16.23
1
21
Renshaw, Elyse
10
Brookwood
12:21.29
1
22
Lynch, Sarah
8
Mauldin
12:22.43
1
23
Rummler, Lucy
11
Wando
12:22.69
1
24
Way, Lara
09
Lakeside Evans
12:25.11
1
25
Hutchinson, Mary Grace
10
Irmo
12:26.16
1
26
Reeves, Bethany
8
Stratford
12:26.28
1
27
Ramos, Jackie
09
Evans
12:31.75
1
28
Koenig, Samantha
8
Chapin
12:32.31
1
29
Milling, India
10
Indian Land
12:36.82
1
30
Mihelich, Mallory
09
Ridge View
12:41.82
1
31
Gardiner, Julie
11
Lassiter
12:42.92
1
32
Waters, Samantha
10
Landrum
12:44.44
1
33
Norden, Taylor
09
D W Daniel
12:46.62
1
34
Carney, Shannon
10
Oakton
12:51.16
1
--
Ruble, Molly
11
Watauga
12:54.37
1
35
WILLIAMS, KHAYLA
10
Mays
12:58.30
1
36
Costa, Micayla
11
The Bolles
13:00.55
1
37
Kosmala, Doria
10
Watauga
13:01.08
1
38
Love, Haylee
8
Lexington
13:02.69
1
39
Wilson, Mary Stewart
7
James Island
13:03.45
1
40
Marko, Lindsay
11
Assumption
13:15.85
1
41
Rickels, Katherine
7
James Island
13:20.64
1
42
Thompson, Ashley
09
Richland Northea
14:12.27
1
43
Roberts, Kaitlyn
10
Hoover
14:14.78
1
44
Giannotti, Jessica
11
Walton
14:23.69
1
--
Pineda, Saray
10
Spartanburg
NT
1
--
Mosher, Elizabeth
11
T C Roberson
NT
1
--
Feliciano, Valeria
10
Lexington
NT
1
--
McCoy, Lannon
11
Chapin
NT
1
--
Syfert, Amelia
10
Dutch Fork
NT
1
--
Cooper, Greciana
11
Southwest Dekalb
NT
1
--
Burdette, Lauren
09
South Pointe
NT
1
--
Norris, Brandi
8
Lower Richland
NT
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Snow
12
Southwest Dekalb
14.08
nwi
2
2
Wilson, Jamikia
12
Irmo
14.59
nwi
2
3
Williams, Mollie
10
Clayton
14.60
nwi
2
4
Shelley, Jessica
12
Hoover
15.02
nwi
2
5
Burr, Shanel
09
North Lincoln
15.14
nwi
2
6
Hutchinson, Cheyenne
11
Hopewell
15.16
nwi
2
7
LaPorte, Taina
12
Dutch Fork
15.37
-0.7
1
8
Hammond, India
11
Redan
15.62
nwi
2
9
Jones, Kasey
12
Watauga
15.69
-0.7
1
10
Egolum, Beverly
12
Collins Hill
15.70
-0.7
1
11
LEDER, RACHEL
11
JL Mann
15.79
-0.7
1
12
Middleton, Cashyna
12
Spartanburg
15.80
nwi
2
13
Jefferson, Nikkia
11
Redan
15.86
-0.7
1
14
Johnson, Chelsey
12
Collins Hill
15.96
-0.7
1
15
Jackson, Erika
11
E C Glass
16.40
-0.7
1
--
Crayton, Chelsea
09
Hillgrove (Cobb)
DQ
-0.7
1
Womens 100m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Morgan, Snow
12
Southwest Dekalb
14.51
nwi
9
2
Williams, Mollie
10
Clayton
14.59
nwi
10
3
Wilson, Jamikia
12
Irmo
14.95
nwi
1
4
Burr, Shanel
09
North Lincoln
15.05
nwi
6
5
Hutchinson, Cheyenne
11
Hopewell
15.11
nwi
7
6
Middleton, Cashyna
12
Spartanburg
15.25
nwi
3
7
Shelley, Jessica
12
Hoover
15.31
-1.2
8
8
Hammond, India
11
Redan
15.35
nwi
3
9
LaPorte, Taina
12
Dutch Fork
15.59
nwi
9
10
Crayton, Chelsea
09
Hillgrove (Cobb)
15.75
nwi
10
11
Jones, Kasey
12
Watauga
15.76
nwi
1
12
Jefferson, Nikkia
11
Redan
15.79
nwi
5
13
LEDER, RACHEL
11
JL Mann
15.85
-1.2
8
14
Jackson, Erika
11
E C Glass
15.87
nwi
3
15
Egolum, Beverly
12
Collins Hill
16.29
nwi
6
16
Johnson, Chelsey
12
Collins Hill
16.33
nwi
2
17
Frechette, Demi
11
The Bolles
16.33
nwi
4
18
McDonald, Megan
11
T C Roberson
16.34
nwi
7
19
Neal, Alexia
11
Beaufort
16.47
nwi
7
20
Matthews, Quaneshia
12
South Aiken
16.57
nwi
1
21
Tucker, Taylor
10
Elizabeth Seton
16.69
nwi
2
22
Talbert, Nia
11
Mallard Creek
16.73
nwi
1
23
Greer, Michaela
11
Walton
16.77
nwi
10
24
Cashin, Claire
10
Brookwood
16.78
nwi
6
25
Billups, Hannah
10
Indian Land
16.91
nwi
6
26
Likely, Kenisha
12
Ridge View
17.19
nwi
7
27
Markin, Jennifer
12
Oakton
17.32
nwi
5
28
Munoz, Tamaira
10
T C Roberson
17.42
nwi
1
29
White, Latisha
12
James Island
17.52
-1.2
8
30
McCray, Desiree
11
Irmo
17.75
nwi
5
30
Abrams, Jennifer
11
Brookwood
17.75
nwi
4
32
Bergdorf, Amanda
12
Wando
17.78
nwi
3
33
Varner, Regan
12
Ridge View
17.80
-1.2
8
34
Atcherson, Eva-Mallay
11
Elizabeth Seton
17.86
nwi
9
35
Chavous, Allison
8
South Aiken
17.90
nwi
2
36
Durand, Ashley
11
The Bolles
18.01
nwi
3
37
Smalls, Latoya
11
Beaufort
18.02
nwi
2
38
jefferson, quenesha
12
Mays
18.11
nwi
10
39
Yoon, Arisa
09
Butler
18.26
nwi
4
40
Hall, Kenyon
11
Watauga
18.39
nwi
4
41
WESLEY, TAYLOR
11
Mays
18.96
nwi
5
42
McMichael, Tamara
9
Spring Valley
19.04
nwi
2
43
Llinas, Bell
10
Greenbrier
19.43
nwi
7
44
Daniell, Janie
11
JL Mann
19.55
nwi
3
44
White, Aaliyah
10
North Central
19.55
nwi
1
46
Byrd, Zatashia
12
Spartanburg
19.56
nwi
9
46
Glenn, Ataxia
12
Greer
19.56
nwi
2
48
Datoc, Allison
10
Oakton
19.62
nwi
9
49
Ackerson, Stephanie
12
Spring Valley
19.85
nwi
6
50
Calixte, Jasmine
12
Battery Creek
20.36
nwi
6
51
Bayer, Samantha
11
Lassiter
21.41
-1.2
8
52
Pinckney, Shondra
12
Cross
21.49
nwi
1
53
Miller, Erin
12
Lassiter
21.80
nwi
2
54
Cox, Kali
09
Greenbrier
23.42
-1.2
8
--
Wood, Imani
12
Clover
NT
nwi
6
--
Sanders, Samantha
12
Vance
NT
nwi
10
--
Wilkins, Shermell
12
B.L. Smith
NT
nwi
5
--
Sykes, Kiara
12
Wekiva
NT
nwi
4
--
Unknown Athlete
11
East Forsyth
NT
nwi
1
--
Fleming, Mary Butler
09
Butler
NT
nwi
10
--
Sackett, Lauren
11
North Lincoln
NT
nwi
9
--
Lee, Sarah
09
Wando
NT
nwi
2
--
Davis, Desirea'
11
Lower Richland
NT
nwi
7
--
Delts, Georgia
12
Lower Richland
NT
-1.2
8
--
Bates, Amyrah
12
Mallard Creek
NT
nwi
4
--
Keller, Kourtney
10
Hillgrove (Cobb)
NT
nwi
5
--
Gooden, Chalandra
11
Hoover
NT
nwi
4
--
Hammett, Heather
09
Lakeside Evans
NT
nwi
7
--
Austell, Kristin
12
Indian Land
NT
nwi
10
--
Ghaffar, Aminah
10
Fayetteville Aca
NT
nwi
9
--
Drayton, Daniqua
10
Dutch Fork
NT
nwi
3
--
Macon, Susannah
12
Fort Mill
NT
nwi
5
--
Page, Monique
10
Fort Mill
NT
nwi
3
Womens 400m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bryant-Brock, Amber
11
McEachern
1:00.39
7
2
Wilson, Jamikia
12
Irmo
1:04.77
6
3
Keller, Kourtney
10
Hillgrove (Cobb)
1:05.14
6
4
Williams, Mollie
10
Clayton
1:06.31
7
5
Matthews, Quaneshia
12
South Aiken
1:06.47
5
6
Teague, Tiana
12
Elizabeth Seton
1:06.83
7
7
Love, Alesha
11
Ridge View
1:07.28
4
8
Hammond, India
11
Redan
1:07.46
7
9
Blakney, Alvonna
11
West Oak
1:07.74
4
10
Crayton, Chelsea
09
Hillgrove (Cobb)
1:07.80
6
11
LEDER, RACHEL
11
JL Mann
1:07.93
3
12
Burr, Shanel
09
North Lincoln
1:07.96
1
13
Neal, Alexia
11
Beaufort
1:08.79
6
14
Delts, Georgia
12
Lower Richland
1:09.15
5
15
Helms, Melissa
11
North Lincoln
1:09.22
5
16
Austell, Kristin
12
Indian Land
1:09.42
5
17
Young, Briana
12
Elizabeth Seton
1:09.56
4
18
McDonald, Megan
11
T C Roberson
1:09.88
5
19
Cashin, Claire
10
Brookwood
1:10.72
6
20
White, Latisha
12
James Island
1:10.89
3
21
Jenkins, Yvette
12
Eau Claire
1:11.10
4
22
Alexis, kennedy
10
Hunter College
1:11.85
1
23
Smalls, Aaliyah
09
Beaufort
1:12.00
4
24
Gaston, Johnnie
09
Bluffton
1:12.52
3
25
Stockman, Anna
09
Wando
1:12.61
2
26
Greer, Michaela
11
Walton
1:14.10
3
27
Cooke, Meaghan
09
West Florence
1:14.29
4
28
Bennett, Erin
10
Oakton
1:14.32
1
29
Frechette, Demi
11
The Bolles
1:14.89
4
30
Bayer, Samantha
11
Lassiter
1:15.02
1
30
Gooden, Chalandra
11
Hoover
1:15.02
7
32
McKnight, Destiny
7
Stratford
1:15.46
3
33
WESLEY, TAYLOR
11
Mays
1:15.85
2
34
Gulliver, Laura
11
Watauga
1:16.01
2
35
Jennings, Jordan
11
Orangeburg-Wilki
1:16.17
2
36
Ussery, Sh'niqua
12
Vance
1:16.29
5
37
Cox, Kali
09
Greenbrier
1:16.58
3
38
Griffin, Keanna
10
Spartanburg
1:19.99
3
39
Calixte, Jasmine
12
Battery Creek
1:23.44
3
--
Knight, Olivia
11
Spring Valley
NT
1
--
Green, Zalisa
12
McEachern
NT
1
--
Stewart, Carmelia
12
Wekiva
NT
7
--
Seymour, Kiah
11
Archbishop Carro
NT
7
--
Wilkins, Shermell
12
B.L. Smith
NT
6
--
Johnson, Chelsey
12
Collins Hill
NT
7
--
Johnson, Daryonna
10
Blythewood
NT
1
--
Fleming, Mary Butler
09
Butler
NT
2
--
Sykes, Destinie
10
Ashbrook
NT
6
--
Sackett, Lauren
11
North Lincoln
NT
5
--
Glenn, Ataxia
12
Greer
NT
2
--
Jackson, Erika
11
E C Glass
NT
6
--
Hammett, Heather
09
Lakeside Evans
NT
2
--
Ghaffar, Aminah
10
Fayetteville Aca
NT
5
--
Cothran, Jillian
12
Dutch Fork
NT
2
--
Macon, Susannah
12
Fort Mill
NT
4
Womens 4x100m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Campbell
,
Baird
,
Daphness
,
Edwards
Hunter College
46.96
6
2
Banks
,
Bryant-B
,
Dunston
,
Wynn
McEachern
48.10
6
3
Blakney
,
Tapper
,
Williams
,
Thorn
West Oak
48.25
6
4
Heyward
,
Ross
,
Thompson
,
Vance
JL Mann
48.30
5
5
Belton
,
Kelly
,
Davis
,
Martin
Ridge View
48.52
5
6
McKendri
,
Whitesid
,
Stroud
,
Feimster
T C Roberson
48.56
5
7
Bennett
,
Graves
,
Kellar
,
Young
Collins Hill
49.04
6
8
Brooker
,
Golden
,
Sherman
,
Garrick
Irmo
49.14
4
9
Ward
,
Bateman
,
Revely
,
Flower
E C Glass
49.22
5
9
Lea
,
Caldwell
,
Davis
,
McCarthy
Butler
49.22
3
11
spencer
,
cambrice
,
hillman
,
johnson
Mays
49.33
5
12
Fair
,
Thomas
,
Stevens
,
Kilgore
Elizabeth Seton
49.58
2
13
Velez
,
Walters
,
Blow
,
Alston
Blythewood
49.65
2
14
Bates
,
Gulley
,
Stewart
,
Briscoe
Goose Creek
49.75
3
15
Gooden
,
Sanford
,
Humphrey
,
Maneice-
Hoover
49.79
5
16
Weathers
,
grier
,
Bonapart
,
Ussery
Vance
50.00
6
16
Stokes
,
Golston
,
Shuler
,
LaPorte
Dutch Fork
50.00
3
18
Rencher
,
Demeritt
,
Ego
,
Glenn
Brookwood
50.01
3
19
Holt
,
Carter
,
Greer
,
Awoyale
Walton
50.21
4
20
Holmes
,
Holmes
,
Pollock
,
Smalls
Beaufort
50.39
5
21
Copeland
,
Middleto
,
Pilgrim
,
Smith
Spartanburg
50.53
4
22
Matthews
,
Johnson
,
Chavous
,
Camp
South Aiken
50.97
6
23
Myers
,
Gilmore
,
Brown
,
Johnson
Orangeburg-Wilki
51.03
3
24
Johnson
,
Parks
,
Jenkins-
,
Glenn
Greer
51.12
4
25
Stephens
,
Armstron
,
Mitchell
,
Dixon
Lower Richland
51.25
1
26
Johnson
,
Jamison
,
White
,
Ragazzo
The Bolles
51.27
3
27
Jackson
,
Fehrman
,
McComb
,
Collins
Wando
51.31
1
28
Austin
,
Davis
,
Jones
,
Watson
South Pointe
51.32
2
29
Butters
,
Collier
,
Zeller
,
Clements
Oakton
51.55
2
30
Relay Team
Hunter College
51.60
4
31
Kibler
,
Young
,
DeWalt
,
Parham
Chapin
51.68
2
32
Arringto
,
Owens
,
Matthews
,
Roach
Harding Universi
51.79
3
33
Greene
,
Moore
,
McDaniel
,
McQuilla
Spring Valley
51.80
1
34
Abernath
,
Drummond
,
Hall
,
Jones
Watauga
51.93
1
35
Jackle
,
Bayer
,
Fross
,
Buschman
Lassiter
52.95
2
36
Gilliard
,
Johnson
,
Grant
,
Lisbon
Cross
53.13
1
--
Brown
,
Vaughn
,
Woodson
,
Vaughn
Battery Creek
NT
5
--
Manning
,
Green
,
Cunningh
,
Johnson
Dreher
NT
4
--
Drayton
,
Stokes
,
Bryant
,
Fripp
Bluffton
NT
4
--
Montgome
,
Griffin
,
Stewart
,
McKnight
Wekiva
NT
6
--
Hunter
,
Page
,
Harris
,
Broussar
Fort Mill
NT
3
--
Wright
,
White
,
McCaskil
,
Joe
North Central
NT
1
--
Pickett
,
Burgess
,
McCaskel
,
Belton
Eau Claire
NT
4
--
Snow
,
Williams
,
Scott
,
Boswell
Southwest Dekalb
NT
6
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Baird
,
Farquhar
,
Moise-Jo
,
Seaton
Hunter College
3:50.34
6
2
Banks
,
Bryant-B
,
Dunston
,
Wynn
McEachern
3:56.99
6
3
Teague
,
Williams
,
Young
,
Chambers
Elizabeth Seton
4:00.16
6
4
Thorn
,
Williams
,
Blakney
,
Baskins
West Oak
4:00.59
6
5
Bennett
,
Kellar
,
Fredrick
,
Williams
Collins Hill
4:00.92
6
6
Burkett
,
Williams
,
Morris
,
Miranda
The Bolles
4:05.80
5
7
Cooper
,
Scott
,
Snow
,
Williams
Southwest Dekalb
4:05.98
6
8
McCray
,
Satterth
,
Sherman
,
Wilson
Irmo
4:06.01
4
9
Cook
,
McDonald
,
Feimster
,
Whitesid
T C Roberson
4:07.05
5
10
Davis
,
Love
,
Belton
,
Martin
Ridge View
4:08.26
5
11
Johnson
,
Camp
,
Chavous
,
Matthews
South Aiken
4:08.38
4
12
Cadet
,
Leinheis
,
Sanford
,
Tofani
Hoover
4:08.68
5
13
solomon
,
butler
,
spencer
,
cambrice
Mays
4:08.99
4
14
Davis
,
Lea
,
Davis
,
McCarthy
Butler
4:09.19
3
15
Lang
,
Johnson
,
Dukes
,
Helms
North Lincoln
4:09.93
3
16
Heyward
,
Harris
,
Brown
,
Vance
JL Mann
4:11.23
3
17
Drummond
,
Jones
,
Roberts
,
Middlebr
Watauga
4:12.38
3
18
Ward
,
Brown
,
Flower
,
Jackson
E C Glass
4:14.21
2
19
Relay Team
Hunter College
4:14.40
5
20
Collier
,
Harwood
,
Zeller
,
Doughert
Oakton
4:15.09
4
21
Austell
,
Billups
,
Wilson
,
Hill
Eagle's Landing
4:15.51
5
22
Jones
,
Leonard
,
Shanks
,
Glenn
Brookwood
4:15.71
5
23
Holt
,
Carter
,
Sewell
,
Cutler
Walton
4:16.20
4
24
Holmes
,
Smalls
,
Pollock
,
Holmes
Beaufort
4:18.01
4
25
Griffin
,
Harris
,
Jeter
,
Garrett
Spartanburg
4:20.00
2
26
Velez
,
White
,
Pressley
,
Alston
Blythewood
4:20.61
6
27
Relay Team
Harding Universi
4:21.63
3
28
Taylor
,
Hargrove
,
McQuilla
,
Bowens
Spring Valley
4:24.49
2
29
Myers
,
Tart
,
Jones
,
Gilmore
Orangeburg-Wilki
4:25.44
3
30
Holden
,
Bowman
,
Stockman
,
Corgill
Wando
4:25.76
3
31
Relay Team
Battery Creek
4:27.47
2
32
McCaslin
,
Marko
,
Byrd
,
Hayden
Assumption
4:28.11
2
33
Cranford
,
Davis
,
Cousar
,
Austin
South Pointe
4:32.82
3
34
Ussery
,
Bonapart
,
Evans
,
Hall
Vance
4:35.04
5
35
McCord
,
McCord
,
Olson
,
Westwood
Lassiter
4:45.51
2
--
Coleman
,
Shipman
,
Walker
,
Bothwell
Woodland (Stockb
NT
6
--
Crimi
,
Page
,
Lyons
,
Tall
Fort Mill
NT
2
--
Monte
,
Wilds
,
Barton
,
Hawkins
Greer
NT
4
--
Shuler
,
Randall
,
Stokes
,
Cothran
Dutch Fork
NT
1
--
Burgess
,
McCaskel
,
Belton
,
Pickett
Eau Claire
NT
4
--
Bracey
,
Brown
,
White
,
Wright
North Central
NT
1
--
Dease
,
Dinkins
,
Hampton
,
Perry
Richland Northea
NT
2
--
Woodson
,
Coleman
,
Aikens
,
Vaughn
Battery Creek
NT
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bowles
,
Payne
,
Bowles
,
Townsend
Lakeside Evans
9:36.35
1
10
2
Winslow
,
Parsons
,
Fredrick
,
Williams
Collins Hill
9:39.31
1
8
3
Barbour
,
Middlebr
,
Roberts
,
Middlebr
Watauga
9:39.66
1
6
4
Miller
,
Lewis
,
Lyons
,
Kilburn
Fort Mill
9:41.26
1
5
5
Williams
,
Morris
,
Chandler
,
Rice
The Bolles
9:47.86
1
4
6
Greenwal
,
Harvey
,
Cook
,
Gordon
T C Roberson
9:50.76
1
3
7
Tate
,
Todd
,
Richards
,
Turner
Spartanburg
9:51.68
1
2
8
Emory
,
Fox
,
Vogel
,
Ruehl
North Lincoln
9:54.72
1
1
9
Sewell
,
Boyle
,
Boyle
,
Taylor
Walton
9:54.75
1
10
Love
,
Callari
,
Killman
,
Heneage
Lexington
9:55.24
1
11
Holden
,
Brandli
,
Schilpp
,
Rummler
Wando
9:58.26
1
12
Lennon
,
Brown
,
Prochask
,
Miller
JL Mann
9:59.68
1
13
McCaslin
,
Marko
,
Bean
,
Byrd
Assumption
10:02.47
1
14
Leinheis
,
Sanford
,
Arians
,
Cadet
Hoover
10:05.49
1
15
Shanks
,
Lopez
,
Renshaw
,
Wilson
Brookwood
10:08.20
1
16
Dill
,
Lifer
,
Manesoit
,
Short
Hilton Head Prep
10:08.87
1
17
Beane
,
Lynch
,
Macsay
,
Williams
Mauldin
10:09.30
1
18
Hutchins
,
Maddox
,
Radenbau
,
Satterth
Irmo
10:15.72
1
19
Oputa
,
Holton
,
Walters
,
Allen
Elizabeth Seton
10:24.55
1
20
Fornshel
,
Fea
,
Ellis
,
Castro
North Lincoln
10:27.40
1
21
Payne
,
Bender
,
Brengel
,
Cole
Carolina Forest
10:35.76
1
22
Wheeler
,
Giles
,
Williams
,
Putich
Bluffton
10:37.56
1
23
Fernande
,
Farquhar
,
Joseph
,
Moise-Jo
Hunter College
10:41.64
1
24
Maddox
,
Heyward-
,
Glover
,
Screen
Beaufort
10:41.75
1
25
Schmidt
,
Westwood
,
Gutierre
,
Gardiner
Lassiter
10:42.52
1
26
Cash
,
Walter
,
Herbst
,
Waters
Landrum
10:53.55
1
27
Carroll
,
Stewart
,
Hughes
,
Macalusc
Oakton
11:01.48
1
28
Bowens
,
Taylor
,
Nazaire
,
Smith
Spring Valley
11:02.80
1
29
blow
,
wheeler
,
nash
,
wesley
Mays
11:07.60
1
30
Norman
,
Jones
,
Morris
,
White
Blythewood
11:15.80
1
31
Harper
,
Burdette
,
Cranford
,
Goode
South Pointe
11:38.28
1
32
Aikens
,
Coleman
,
Rice
,
Miller
Battery Creek
12:48.71
1
--
Collins
,
McGhee
,
Shipman
,
Walker
Woodland (Stockb
NT
1
--
Campanar
,
McBride
,
Leak
,
Gervasi
Trident Academy
NT
1
--
Delts
,
Lloyd
,
Alston
,
Boatwrig
Lower Richland
NT
1
--
Syfert
,
Saxby
,
Quindlen
,
Quindlen
Dutch Fork
NT
1
--
Jennings
,
Tart
,
Riley
,
Jones
Orangeburg-Wilki
NT
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDaniel, Xylina
11
Spring Valley
41-02.00
(12.55m)
1
2
Bradshaw, Alisha
12
Salisbury
40-08.00
(12.40m)
1
3
Jackson, Deja
12
Beaufort
40-07.00
(12.37m)
1
4
Watkins, Sequoia
12
T C Roberson
40-06.00
(12.34m)
1
5
Payne, Takesha
12
E C Glass
37-04.00
(11.38m)
1
6
wheeler, kenya
10
Southwest Dekalb
37-01.00
(11.30m)
1
7
Dula, Davona
12
Harding Universi
36-10.00
(11.23m)
1
8
Dickens, Demetria
11
Southwest Dekalb
35-04.00
(10.77m)
1
9
Futch, Alina
10
Brookwood
35-01.00
(10.69m)
1
10
Archie, Aleisha
12
West Oak
34-06.00
(10.52m)
1
11
GLOVER, PORSHIA
11
JL Mann
34-03.00
(10.44m)
1
11
Blackmon, Alisha
10
Fort Mill
34-03.00
(10.44m)
1
13
Graves, Sierra
12
Collins Hill
33-08.00
(10.26m)
1
14
Elmore-Merriweather, Vic
10
JL Mann
32-10.00
(10.01m)
1
15
Tate, Sarene
11
Dutch Fork
32-09.00
(9.98m)
1
16
Cooper, Brandi
12
T C Roberson
32-05.00
(9.88m)
1
17
Stokes, Shaquilla
12
North Central
32-00.00
(9.75m)
1
18
Suydam, Jasmine
12
Mallard Creek
31-10.00
(9.70m)
1
19
Anderson, Niya
11
Lower Richland
31-01.00
(9.47m)
1
20
Dantzler, Ashley
11
Beaufort
30-11.00
(9.42m)
1
21
Young, Aliyah
10
Spartanburg
30-04.00
(9.25m)
1
22
Mallory, Lenetta
10
Elizabeth Seton
30-03.00
(9.22m)
1
23
Otighigbo, Sara
11
Elizabeth Seton
30-00.00
(9.14m)
1
24
Thomas, Kelli
09
Luella
29-03.00
(8.92m)
1
24
Hansen, Cybreena
09
Hoover
29-03.00
(8.92m)
1
26
Sprouse, Carly
12
Tuscola
28-10.00
(8.79m)
1
27
Regas, Zoe
12
The Bolles
28-05.00
(8.66m)
1
28
Tynes, Lashelle
11
Richland Northea
28-04.00
(8.64m)
1
29
Hill, Sierra
12
Harding Universi
28-03.00
(8.61m)
1
30
Williams, Kierstin
11
Stratford
28-00.00
(8.53m)
1
31
Kosmala, Morgan
10
Brookwood
27-08.00
(8.43m)
1
32
Gillis, Julianne
10
The Bolles
27-07.00
(8.41m)
1
33
Connor, Raven
12
Mays
27-05.00
(8.36m)
1
34
Dopson, Shannon
12
Lassiter
26-07.00
(8.10m)
1
35
Weaver, Audrey
10
Spring Valley
25-05.00
(7.75m)
1
36
Smith, Vanessa
11
Lower Richland
25-00.00
(7.62m)
1
37
Brown, Amber
11
Wando
24-08.00
(7.52m)
1
38
brown, javonne
10
Mays
24-07.00
(7.49m)
1
39
Stokes, Adeline
10
North Central
24-01.00
(7.34m)
1
40
Rickman, Nia
09
Hoover
23-03.00
(7.09m)
1
41
Price, Ranada
12
Spartanburg
22-07.00
(6.88m)
1
42
Kocak, Illayda
11
Oakton
21-09.00
(6.63m)
1
43
Teknipp, Caitlin
09
Indian Land
17-11.00
(5.46m)
1
--
McCoy, Latronda
12
Richland Northea
ND
(--)
1
--
Brown, Jada
10
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
1
--
Blocker, Rachel
12
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
1
--
Watson, Tamber
12
South Aiken
ND
(--)
1
--
Jackson, Parris
12
Wando
ND
(--)
1
--
Wiley-English, Imani
10
Ridge View
ND
(--)
1
--
Olivier, Jazzmyne
11
Ridge View
ND
(--)
1
--
Darby, Maya
09
Greer
ND
(--)
1
--
Kerlagan, Kim
12
Greenbrier
ND
(--)
1
--
Fuller, Justine
11
Irmo
ND
(--)
1
--
Lykes, Jai
11
Blythewood
ND
(--)
1
--
Adams, Lajetta
09
Clover
ND
(--)
1
--
Mole, Brianna
10
Eau Claire
ND
(--)
1
--
Kirk, Sarah
10
Fort Mill
ND
(--)
1
--
Salvant, Portia
12
Blythewood
ND
(--)
1
--
Stokes, Sierra
12
Dutch Fork
ND
(--)
1
--
Dease, Danielle
11
Vance
ND
(--)
1
--
Degutis, Erin
12
Oakton
ND
(--)
1
--
Ayers, Abigail
11
Butler
ND
(--)
1
--
Morgan, DeLeah
10
Butler
ND
(--)
1
--
Newton, Chrystal
12
Irmo
ND
(--)
1
--
Stroman, Queneiu
11
Vance
ND
(--)
1
--
Smith, Kathryn
12
Watauga
ND
(--)
1
Womens Discus
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Watkins, Sequoia
12
T C Roberson
144-01
(43.92m)
1
2
Archie, Aleisha
12
West Oak
128-00
(39.01m)
1
3
Suydam, Jasmine
12
Mallard Creek
127-04
(38.81m)
1
4
Bradshaw, Alisha
12
Salisbury
120-00
(36.58m)
1
5
Regas, Zoe
12
The Bolles
114-02
(34.80m)
1
6
Sprouse, Carly
12
Tuscola
111-09
(34.06m)
1
7
Dickens, Demetria
11
Southwest Dekalb
111-09
(34.06m)
1
8
Jackson, Deja
12
Beaufort
110-05
(33.66m)
1
9
Tate, Sarene
11
Dutch Fork
108-02
(32.97m)
1
10
Richardson, Lauren
10
Clover
103-04
(31.50m)
1
11
wheeler, kenya
10
Southwest Dekalb
101-02
(30.84m)
1
12
Hill, Sierra
12
Harding Universi
100-04
(30.58m)
1
13
McDaniel, Xylina
11
Spring Valley
100-02
(30.53m)
1
14
Dula, Davona
12
Harding Universi
99-09
(30.40m)
1
15
Blackmon, Alisha
10
Fort Mill
98-10
(30.12m)
1
16
Newton, Chrystal
12
Irmo
98-05
(30.00m)
1
17
Baker, Gabrielle
12
JL Mann
94-07
(28.83m)
1
18
Thomas, Kelli
09
Luella
93-10
(28.60m)
1
19
Teknipp, Caitlin
09
Indian Land
93-03
(28.42m)
1
20
Mallory, Lenetta
10
Elizabeth Seton
92-06
(28.19m)
1
21
Miles, Moeshia
11
Hoover
92-00
(28.04m)
1
22
Stewart, Katharine
11
South Aiken
91-02
(27.79m)
1
23
Waters, Alexis
12
Lower Richland
90-00
(27.43m)
1
24
Dantzler, Ashley
11
Beaufort
89-01
(27.15m)
1
25
McTear, Jazmon
11
Hoover
86-10
(26.47m)
1
26
Williams, Kierstin
11
Stratford
86-07
(26.39m)
1
27
Dopson, Shannon
12
Lassiter
84-06
(25.76m)
1
28
Mabry, Shayne
12
Lassiter
82-08
(25.20m)
1
29
Elmore-Merriweather, Vic
10
JL Mann
82-05
(25.12m)
1
30
Degutis, Erin
12
Oakton
82-02
(25.04m)
1
31
Kosmala, Morgan
10
Brookwood
81-09
(24.92m)
1
32
Joseph, Chantezia
10
Spring Valley
81-04
(24.79m)
1
33
Young, Aliyah
10
Spartanburg
80-11
(24.66m)
1
34
Francis, Raven
11
E C Glass
80-04
(24.49m)
1
35
Norris, Susan
11
Brookwood
78-10
(24.03m)
1
35
Gillis, Julianne
10
The Bolles
78-10
(24.03m)
1
37
Fecteau, Becky
11
Lexington
76-04
(23.27m)
1
38
Darby, Maya
09
Greer
75-10
(23.11m)
1
39
Barlow, Danielle
12
Oakton
73-02
(22.30m)
1
40
Adams, Lajetta
09
Clover
72-11
(22.23m)
1
41
Byers, La'Porcha
10
Lower Richland
69-09
(21.26m)
1
42
Connor, Raven
12
Mays
67-08
(20.62m)
1
43
Nicholson, Brittany
10
Lexington
66-09
(20.35m)
1
44
Cooper, Brandi
12
T C Roberson
60-02
(18.34m)
1
45
Blocker, Rachel
12
Orangeburg-Wilki
60-00
(18.29m)
1
46
Tynes, Lashelle
11
Richland Northea
57-00
(17.37m)
1
47
brown, javonne
10
Mays
52-10
(16.10m)
1
48
Brown, Amber
11
Wando
0.75m
(2'5.5)
1
--
Otighigbo, Sara
11
Elizabeth Seton
ND
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
LaPorte, Taina
12
Dutch Fork
5-08.00
(1.73m)
1
10
2
Morrow, LaTondra
11
Harding Universi
5-06.00
(1.68m)
1
7
2
Fuqua, Chardonae
11
Hoover
5-06.00
(1.68m)
1
7
11
Wilson, Jamikia
12
Irmo
5-02.00
(1.57m)
1
4
Cook, Sydney
12
Watauga
5-02.00
(1.57m)
1
3.50
4
Trivette, Tara
11
Watauga
5-02.00
(1.57m)
1
3.50
4
Hill, Sequoia
11
Harding Universi
5-02.00
(1.57m)
1
3.50
4
Daniell, Janie
11
JL Mann
5-02.00
(1.57m)
1
3.50
7
Gulley, Lauren
12
Mallard Creek
5-02.00
(1.57m)
1
0.50
7
Shahoud, Megan
10
Lexington
5-02.00
(1.57m)
1
0.50
9
Glover, RoShani
11
Summerville
5-02.00
(1.57m)
1
9
Kittell, Maya
11
Walton
5-02.00
(1.57m)
1
13
Tofani, Olivia
11
Hoover
5-00.00
(1.52m)
1
13
McCray, Desiree
11
Irmo
5-00.00
(1.52m)
1
13
Parks, Dyshia
12
Greer
5-00.00
(1.52m)
1
13
Fehrman, Cacie
12
Wando
5-00.00
(1.52m)
1
13
Corgill, Caitlin
09
Wando
5-00.00
(1.52m)
1
13
Cooke, Meaghan
09
West Florence
5-00.00
(1.52m)
1
19
Billups, Hannah
10
Indian Land
4-10.00
(1.47m)
1
19
Jenkins, Yvette
12
Eau Claire
4-10.00
(1.47m)
1
19
Leder, Natalie
11
JL Mann
4-10.00
(1.47m)
1
19
Waters, Erin
10
Lexington
4-10.00
(1.47m)
1
19
Harris, Tamornay
12
Spartanburg
4-10.00
(1.47m)
1
19
Rollizo, Carmen
10
Dutch Fork
4-10.00
(1.47m)
1
19
Burgan, Tiara
12
E C Glass
4-10.00
(1.47m)
1
19
Atcherson, Eva-Mallay
11
Elizabeth Seton
4-10.00
(1.47m)
1
19
Revely, Olivia
09
E C Glass
4-10.00
(1.47m)
1
19
Glover, Leah
09
Beaufort
4-10.00
(1.47m)
1
19
Egolum, Beverly
12
Collins Hill
4-10.00
(1.47m)
1
--
McDaniel, Xylina
11
Spring Valley
NH
(--)
1
--
Rhodes, Kianna
11
Spartanburg
NH
(--)
1
--
Jefferson, Nikkia
11
Redan
NH
(--)
1
--
Burdick, C. Cierra
12
Butler
NH
(--)
1
--
Hutto, Jacoy
10
Wekiva
NH
(--)
1
--
jefferson, quenesha
12
Mays
NH
(--)
1
--
Williams, Delisa
11
Lassiter
NH
(--)
1
--
Leonard, Erin
11
Lassiter
NH
(--)
1
--
Graves, Kiara
11
Vance
NH
(--)
1
--
Antoine, Javonne
09
Elizabeth Seton
NH
(--)
1
--
Russell, Arionna
09
Beaufort
NH
(--)
1
--
Johnson, Symone
11
McEachern
NH
(--)
1
--
hillman, jasmine
09
Mays
NH
(--)
1
--
Clements, AnnaChristina
10
Oakton
NH
(--)
1
--
Mitchell, Dayonshe'
10
Lower Richland
NH
(--)
1
--
Davis, Desirea'
11
Lower Richland
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Childs, Jazmyne
12
Harding Universi
17-09.50
(5.42m)
nwi
1
2
Glover, RoShani
11
Summerville
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
3
Hutchinson, Cheyenne
11
Hopewell
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
4
Edwards, Camille
12
Hunter College
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
4
McCarthy, Felicia
10
Butler
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
6
Stokes, Shawanda
12
Bluffton
17-02.00
(5.23m)
nwi
1
7
Golston, Raveen
11
Dutch Fork
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
8
Parks, Dyshia
12
Greer
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
9
Young, Bria
12
Collins Hill
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
10
Sherman, Shawnteza
11
JL Mann
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
11
Fuqua, Chardonae
11
Hoover
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
12
Smith, Aubreya
09
Spartanburg
15-10.00
(4.83m)
nwi
1
13
Ingram, Shelby
09
West Oak
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
13
Unknown Athlete
11
East Forsyth
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
13
Glenn, Simone
09
Brookwood
15-09.00
(4.80m)
nwi
1
16
Markin, Jennifer
12
Oakton
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
17
Moore, Na'Chanelle
11
Richland Northea
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
18
Miranda, Chaselle
12
The Bolles
15-05.50
(4.71m)
nwi
1
18
Camp, Michaela
11
South Aiken
15-05.50
(4.71m)
nwi
1
20
Elliot, Tori
11
Fort Mill
15-05.00
(4.70m)
nwi
1
21
Eastwood, Sarah
12
Blythewood
15-04.50
(4.69m)
nwi
1
22
Brooker, Alexis
11
Irmo
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
22
hillman, jasmine
09
Mays
15-03.00
(4.65m)
nwi
1
24
Elmore-Merriweather, Vic
10
JL Mann
15-02.50
(4.64m)
nwi
1
25
Matthews, Tatyana
10
Harding Universi
15-02.00
(4.62m)
nwi
1
26
Middleton, Anysah
11
Spartanburg
15-01.50
(4.61m)
nwi
1
27
Mannanova, Kat
10
T C Roberson
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
27
Greer, Michaela
11
Walton
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
27
Rencher, Taylor
11
Brookwood
15-01.00
(4.60m)
nwi
1
30
Montgomery, Antoinette
12
Lower Richland
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
30
Manning, Jasmine
09
Dreher
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
30
Bonner, Haley
12
Fort Mill
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
33
Ragazzo, Gabby
12
The Bolles
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
33
Robins, Tiffany
10
Beaufort
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
35
Holmes, Veneshia
11
Beaufort
14-09.00
(4.50m)
nwi
1
36
Morgan, DeLeah
10
Butler
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
37
Tall, Ashley
10
Fort Mill
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
38
Johnson, Keanan
8
Greer
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
39
Stanley, Makyla
8
James Island
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
39
Clements, AnnaChristina
10
Oakton
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
39
Brown, Tyasia
12
Hopewell
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
42
Antoine, Javonne
09
Elizabeth Seton
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
43
Drummonds, Taylor
10
Watauga
13-11.00
(4.24m)
nwi
1
44
Sherman, Shakira
11
Irmo
13-10.00
(4.22m)
nwi
1
45
Johnson, Symone
11
McEachern
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
46
Rollizo, Carmen
10
Dutch Fork
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
46
Byrd, Jessica
09
Assumption
13-07.00
(4.14m)
nwi
1
48
Campbell, Kimberly
10
Hunter College
13-06.00
(4.11m)
nwi
1
49
merritt, danaria
10
Mays
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
50
Austin, Jenay
11
Richland Northea
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
51
Simmons, Laura
09
Walton
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
52
Dopson, Shannon
12
Lassiter
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
53
Johnson, Taylor
11
Hillgrove (Cobb)
12-00.00
(3.66m)
nwi
1
54
Pinckney, Shondra
12
Cross
11-06.50
(3.52m)
nwi
1
55
Egolum, Beverly
12
Collins Hill
10-02.50
(3.11m)
nwi
1
--
Williams, Charlotte
11
Southwest Dekalb
ND
(--)
nwi
1
--
Coley, Kym
12
South Aiken
ND
(--)
nwi
1
--
Weathers, Dominique
12
Vance
ND
(--)
nwi
1
--
Collins, Angelica
09
Wando
ND
(--)
nwi
1
--
Brown, India
09
West Florence
ND
(--)
nwi
1
--
Griffin, Niaja
12
Wekiva
ND
(--)
nwi
1
--
McKnight, Keara
11
Wekiva
ND
(--)
nwi
1
--
Cribb, Sierra
09
Spring Valley
ND
(--)
nwi
1
--
Logan, Katerra
10
Trident Academy
ND
(--)
nwi
1
--
Alyssa, Felton
11
Chamblee
ND
(--)
nwi
1
--
Tofani, Olivia
11
Hoover
ND
(--)
nwi
1
--
Wigfall, Allysha
8
Cross
ND
(--)
nwi
1
--
Cunningham, Mercedes
12
Dreher
ND
(--)
nwi
1
--
Rosier, Ashlan
09
Lakeside Evans
ND
(--)
nwi
1
--
Mack, Jocelyn
11
James Island
ND
(--)
nwi
1
--
Ghaffar, Aminah
10
Fayetteville Aca
ND
(--)
nwi
1
--
Fair, Diamond
10
Elizabeth Seton
ND
(--)
nwi
1
--
Billups, Hannah
10
Indian Land
ND
(--)
nwi
1
--
Jenkins, Yvette
12
Eau Claire
ND
(--)
nwi
1
--
Johnson, Lashauntrel
12
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
nwi
1
--
Bracey, Simone
12
North Central
ND
(--)
nwi
1
--
Gray, Crystal
10
Redan
ND
(--)
nwi
1
--
Jones, Audriana
11
Orangeburg-Wilki
ND
(--)
nwi
1
--
Wesley, Naya
10
Blythewood
ND
(--)
nwi
1
--
Jackle, Savanah
09
Lassiter
ND
(--)
nwi
1
--
Brown, Leslie
12
Battery Creek
ND
(--)
nwi
1
--
Mitchell, Dayonshe'
10
Lower Richland
ND
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Overstreet, Cameron
12
Atlee
12-00.00
(3.66m)
1
2
Lee, Sarah
09
Wando
11-06.00
(3.51m)
1
2
Wilson, Melissa
12
Menchville
11-06.00
(3.51m)
1
4
Proffitt, Sage
11
North Lincoln
11-00.00
(3.35m)
1
4
Culpepper, Ashleigh
12
Franklin
11-00.00
(3.35m)
1
6
Kwasnik, Brea
12
Wade Hampton - G
10-06.00
(3.20m)
1
6
Gulliver, Laura
11
Watauga
10-06.00
(3.20m)
1
6
Cook, Sydney
12
Watauga
10-06.00
(3.20m)
1
6
Neagle, Rachel
10
East Forsyth
10-06.00
(3.20m)
1
6
Domermuth, Debra
12
Watauga
10-06.00
(3.20m)
1
11
Jurewicz, Katie
12
Fort Mill
10-00.00
(3.05m)
1
11
Aune, Madeline
09
Beaufort
10-00.00
(3.05m)
1
11
Thomas, Amelie
12
Hoover
10-00.00
(3.05m)
1
11
Markin, Jennifer
12
Oakton
10-00.00
(3.05m)
1
11
McLean, Colleen
12
Riverside
10-00.00
(3.05m)
1
16
Cady, Ashley
12
South Aiken
9-06.00
(2.90m)
1
16
Loadholt, Morgan
12
Chapin
9-06.00
(2.90m)
1
18
Manion, Laurel
12
North Lincoln
9-00.00
(2.74m)
1
18
Poh, Joyce
12
Walton
9-00.00
(2.74m)
1
18
Williams, Amelia
12
The Bolles
9-00.00
(2.74m)
1
18
Kellar, Megan
11
Collins Hill
9-00.00
(2.74m)
1
22
Frost, Lauren
12
Spartanburg
8-06.00
(2.59m)
1
22
Parker, Amanda
12
South Aiken
8-06.00
(2.59m)
1
22
Kirby, Ashton
12
Hibriten
8-06.00
(2.59m)
1
22
Lawson, Paige
10
Dutch Fork
8-06.00
(2.59m)
1
22
Brown, Brittany
11
Brookwood
8-06.00
(2.59m)
1
22
PITTS, LESLIE
11
JL Mann
8-06.00
(2.59m)
1
--
Goodson, Megan
10
Batesburg-Leesvi
NH
(--)
1
--
Davis, Amy
12
Wando
NH
(--)
1
--
Metz, Caitlin
12
Butler
NH
(--)
1
--
Barnes, Gabby
12
Irmo
NH
(--)
1
--
Town, Margo
10
Irmo
NH
(--)
1
--
Wilson, Morgan
11
Stratford
NH
(--)
1
--
Fox, Jordyn
11
Spartanburg
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#high-school
#track
#field
#taco-bell
#classic
More news
2011 Results - Male Invitational
148 shares:
Bojangles Track and Field Classic
,
A C Reynolds High Track & Field and Cross Country - Asheville, North Carolina
,
Aiken High Track & Field and Cross Country - Aiken, South Carolina
,
Airport Hi Track & Field and Cross Country - West Columbia, South Carolina
view all
0
likes:
1
comment(s)
David Pickett
I might be onsite!
0
·
Like
·
Reply
·
Apr 6th 2011, 7:52am
History for Assumption High School Track & Field and Cross Country - Louisville, Kentucky
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
2014
2
7
2013
14
11
2012
1
10
2011
4
4
2010
1
6
2009
1
Show 4 more
Hashtags
#high-school
#track
#field
#taco-bell
#classic
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!